O autorze
Dziś estetyka i mitologie komiksowe są nierozerwalnym elementem popkultury. W kinie komiksowi superbohaterowie zastąpili przecież herosów z greckich mitów czy Dzikiego Zachodu. Komiks jako medium i jego charakterystyczne elementy, jak dymki, są tak silnie zakorzenione we współczesnosci, że czasem umyka kontekst źródła. Lubię je tropić. O tym przede wszystkim będę pisać na tym blogu. Inne moje teksty o komiksach można przeczytać w serwisie Aleja Komiksu (alejakomiksu.com), w którym pełnię funkcję redaktora naczelnego, a także w „Aktiviście” i „culture.pl”, gdzie piszę (głównie) recenzje.

Polski komiks na Akropolu

W przyszłym tygodniu w Atenach będzie mało słońca, bo miasto znajdzie się w cieniu polskiego komiksu... Wszystko za sprawą przekrojowej wystawy "Polish Comics Odyssey" i wyjazdu Macieja Pałki i Łukasza Mazura na jedyny grecki festiwal komiksu, ComicDom Con.Festiwal odbędzie w Atenach przy ulicy Massalias 22 w siedzibie współorganizatora, organizacji non-profit Hellenic American Union. Natomiast w piątek, 24 kwietnia o godzinie 18.15 odbędzie się spotkanie z Maciejem Pałką i Łukaszem Mazurem oraz Ewą Stępień (rzecznik Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi MFKiG). Temat to historia polskiego komiksu, ale nacisk ma być położony na obecne realia. Pałka z tej okazji wyda po angielsku drugi numer swojego zina "Zin komiksowy" (tu moja recka pierwszego tomiku), a Mazur przygotuje anglojęzyczną wersję „Opowieści niestworzonych: Annual. Ust pełnych śmierci”. Co ciekawe, "Usta..." ukażą się jako dodatek do "Savage Dragona" Erika Larsena (są dla niej trybutem, więcej tutaj)

Strona festiwalu ComicDom Con

Wystawa towarzyszy festiwalowi, ale to grubsza sprawa. Ekspozycję bedzie można oglądać od 20 kwietnia do 3 maja 2015 roku w księgarni Ekdoseis Metaixmio przy Ippokratous 118. Pokazane zostaną na niej prace klasyków PRL-u jak Tadeusz Baranowski, Papcio Chmiel czy Janusz Christy, a także Grzegorza Rosińskiego, Przemka Truścińskiego, Śledzia, Marcina Podolca...


Organizatorem wystawy jest Stowarzyszenie "Contur".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik
0 0Żenujący brak podstawowej wiedzy. Kandydatka PiS dała popis w radiu
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
FELIETON 0 0Krucjata krzyżowa Prezesa Kaczyńskiego. Wiem, dlaczego to robi