O autorze
Dziś estetyka i mitologie komiksowe są nierozerwalnym elementem popkultury. W kinie komiksowi superbohaterowie zastąpili przecież herosów z greckich mitów czy Dzikiego Zachodu. Komiks jako medium i jego charakterystyczne elementy, jak dymki, są tak silnie zakorzenione we współczesnosci, że czasem umyka kontekst źródła. Lubię je tropić. O tym przede wszystkim będę pisać na tym blogu. Inne moje teksty o komiksach można przeczytać w serwisie Aleja Komiksu (alejakomiksu.com), w którym pełnię funkcję redaktora naczelnego, a także w „Aktiviście” i „culture.pl”, gdzie piszę (głównie) recenzje.

Ryjówka ma głos

Na podstawie komiksu dla dzieci "Ryjówka przezanczenia" Tomka Samojlika powstało słuchowisko z udziałem Artura Barcisia, Marcina Hycnara i Juli Kamińskiej oraz Mariety Żukowskiej.Na podstawie swojego komiksu "Ryjówka przeznaczenia" Tomek Samojlik stworzył słuchowisko pod tym samym tytułem. Próbka poniżej.

Samojlik jest doktorem w Zakładzie Badania Ssaków PAN w Białowieży. Nic dziwnego, że bohaterami swoich komiksów uczynił najwiekszego i najmniejszego ssaka w Polsce: żubra i ryjówkę. Ryjówka Dobrzyk doczekała się już trzech komiksów (trzeci ukaże się w maju).

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...