O autorze
Konopie to moja pasja. Od 15 lat zajmuję się popularyzacją wiedzy na temat wszechstronnego wykorzystania tej rośliny - zarówno w teorii jak i praktyce. Przez wiele lat aktywnie angażowałem się w działalność społeczną i polityczną ukierunkowaną na uwolnienie konopi z restrykcji prawnych. Współtworzyłem portal hyperreal.info, byłem redaktorem naczelnym Gazety Konopnej Spliff, aktywistą Kanaby i rzecznikiem prasowym Wolnych Konopi. Kandydowałem do Sejmu i Parlamentu Europejskiego promując ideę zielonej gospodarki opartej na konopiach. Chcąc udowodnić, że głoszone przeze mnie tezy mają pokrycie w rzeczywistości, stworzyłem największą w Polsce firmę konopną, która po kilku latach zatrudniała 100 osób i generowała dziesiątki milionów złotych przychodu. W 2019 roku założyłem Kombinat Konopny, którego celem jest kontynuowanie dotychczasowych osiągnięć w nowych dziedzinach przemysłu i prowadzenie badań nad agrotechniką i przetwórstwem konopi m.in. w kierunku wykorzystania włókienniczego.

www.facebook.com/maciejkowalski85
www.facebook.com/kombinatkonopny

Co zrobi z konopiami Główny Inspektorat Sanitarny?

Na tronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego można sprawdzić, którzy producenci zgłosili swoje produkty do kontroli
Na tronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego można sprawdzić, którzy producenci zgłosili swoje produkty do kontroli gis.gov.pl
Coraz częściej pojawiają się pytania o stosunek Głównego Inspektoratu Sanitarnego do preparatów z konopi włóknistych. Zainteresowanie regulatora nowym rynkiem to rzecz całkowicie normalna i na dłuższą metę korzystna dla wszystkich. Krótko mówiąc – nie ma powodów do paniki.


Rolą GIS-u jest dbanie o bezpieczeństwo konsumentów. Największym zagrożeniem dla producentów i osób korzystających z ekstraktów z konopi jest nie GIS, a nieuczciwi producenci, którzy swoją bezczelnością drażnią państwowe instytucje. Jeśli nadużyją dobrej woli i cierpliwości inspekcji, stracą na tym wszyscy.


To, co robi duża część producentów, dystrybutorów i sprzedawców olejków z konopi włóknistych, jest stąpaniem po bardzo cienkiej granicy pomiędzy nachalnym, nieetycznym marketingiem, a przestępstwem. Jak pokazują liczne przykłady podobnych przypadków „wolnej amerykanki” w innych obszarach, prędzej czy później może się to skończyć całkowitym zakazem obrotu.

Co można zrobić, by zapobiec katastrofie? Przede wszystkim, nie wpadać w panikę. Nie ma żadnej wojny z konopiami włóknistymi. Plotki takie są próbą gry na emocjach dla zaspokojenia partykularnych interesów. Największym orężem, jaki mają w tej chwili w rękach użytkownicy olejków z konopi włóknistych są ich własne decyzje konsumenckie. Jeśli pokażemy, że branża jest w stanie sama oczyścić się z podejrzanych typów, nieuczciwych praktyk i niebezpiecznych preparatów – żadna instytucja nie będzie nam wchodzić w drogę.


**

Dla ułatwienia, krótki poradnik „jak zdelegalizować CBD”:


**

Patrząc z perspektywy inspekcji sanitarnej, na rynku CBD panuje kompletna samowola, a niejeden preparat popełnia wszystkie wspomniane wyżej grzechy i może być zwyczajnie niebezpieczny dla zdrowia. Wciskanie ludziom, że kupując ich nieprzebadany specyfik można pozbyć się wszystkich zmartwień, sprzedawanie ekstraktów z większą niż śladowa ilością THC, zawyżanie realnych stężeń… Dotychczasowy brak reakcji na takie praktyki ze strony GIS odczytywany był jako przyzwolenie na coraz większą bezczelność, co zawsze kończy się tak samo – całkowitym zakazem, którego ofiarami stają się również uczciwi producenci, a co najważniejsze, konsumenci.

Jako jedyna w Polsce firma, która w całości kontroluje proces produkcji ekstraktów z konopi włóknistych, od własnych plantacji po własną aparaturę do ekstrakcji dwutlenkiem węgla w stanie nadkrytycznym, apelujemy o rozsądek. Dotyczy to zarówno konsumentów (nie popadajcie w panikę, piętnujcie nieuczciwych sprzedawców), regulatora (skorzystajcie z naszej wiedzy i doświadczenia tworząc przepisy) i przede wszystkim koleżanek i kolegów z branży (opamiętajcie się i zacznijcie stosować się do przepisów, zamiast w desperacji składać na nas donosy

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem
0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
SONDAŻ 0 0PiS jednak nie jest teflonowe? Tąpnięcie poparcia po wybuchu afery Piebiaka