O autorze
Piszę bloga, aby się wygadać. My politycy jesteśmy zaprojektowani do tego, by mówić. Zwykle piszę o oczywistych oczywistościach, których nie dostrzegają inni.

Wycieczka czy ewakuacja?

Historia pod roboczym tytułem "Ewakuacja Polaków z Donbasu" może równie dobrze być przykładem tragedii przechodzącej płynnie w tragikomedię. Część tragiczna odbywa się tam, a komiczna tu, w Warszawie. O tym jak jest tam, wiemy niewiele, ale polskim służbom konsularnym, w porozumieniu z rebeliantami, udało się wyłonić grupę osób zainteresowanych przyjazdem do Polski. I od tego momentu zaczęło być żenująco śmiesznie.


O przyjęciu Polaków poinformowała głodna sukcesu pani premier, a gdy pierwotny termin nie został dotrzymany, do jej gardła rzuciła się spragniona porażek rządu opozycja. Dziś dowiedzieliśmy się, że na przeszkodzie całej akcji stoją braki w dokumentach – paszportach, wizach, itd. Ktoś w Polsce pomylił ewakuację z wyjazdem na wakacje.

Gdyby urzędnicy (prawdopodobnie w MSW) mieli więcej wyobraźni, przywieźliby do Polski czekające 200 osób natychmiast, czterema samolotami, w jedną noc, a pani premier miałaby piękny obrazek, witając ewakuowanych. Dopiero później trzeba by im wyrobić brakujące dokumenty, ale tak właśnie wygląda ewakuacja. Ludzi zagrożonych pakuje się z tym, co mają, i już. Niestety, nasze władze postępują jakby kompletowały wycieczkę do Polski. Po przyznaniu wiz będą pewnie chciały jeszcze zrobić szczepienia, no i ewentualnie wtedy wrota do Polski staną otworem.

Z mojej perspektywy wygląda na to, że jedyną instytucją, która w tej sytuacji stanęła na wysokości zadania, była służba konsularna MSZ. Dzięki niej przynajmniej wiemy, kto chce wyjechać z Donbasu. Później zaczęła się farsa.

Opisana historia pięknie wieńczy 100 dni urzędowania pani premier: niezły pomysł, uśmiech na twarzy, totalny brak wykończenia i w końcu strach przed porażką.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Orędzie Grodzkiego może zadziwić widzów TVP. I okazuje się, że Kurski nie ma tu nic do gadania
INNPoland 0 0Wielu firmom to się nie spodoba. Takie będą konsekwencje zmian w umowach śmieciowych
Volvo 0 0Chcesz tanio kupić nowy samochód? To najlepszy moment. Zobacz, co wymyśliło Volvo
0 0"Nocny pobór" we Wrocławiu. Do wojska na szkolenie ma się stawić 1500 osób
Leroy Merlin 0 0Glamour, a może... pustynny? Najnowsze ekscytujące trendy w urządzaniu wnętrz
WYWIAD 0 0"To dlatego powiedziałam wow". Piekarska zdradza, o czym rozmawiała z Kaczyńskim
0 0"Kobietom należą się te pieniądze". Opozycja przeszła do działania w Senacie
WYWIAD 0 0Wyślij kartkę do 5-letniej Natalki! Mama przekłada święta i prosi internet o pomoc

MOTO

POLECAMY 0 0Polacy sprzątają Himalaje. Andrzej Bargiel wziął worki i poszedł na lodowiec. "Ilość śmieci szokuje"