O autorze
Jestem Lodzermenschem. Pochodzę z wielokulturowej rodziny. Taki mariaż zaowocował naprawdę wybuchową mieszanką. Ojcu zawdzięczam wspaniałe nazwisko, instynkt polityczny i umiejętność poruszania się w życiu publicznym. Z wykształcenia jestem prawnikiem. Ukończyłam Uniwersytet Gdański. Interesuję się marketingiem politycznym i kreowaniem wizerunku osób publicznych. Skutecznie doradzałam w kampaniach wyborczych wspierając kandydatów w wyborach parlamentarnych i samorządowych. Nie mam patentu na rację, ani poglądów tak konserwatywnych jak mój tato. Moją intencją jest prowokować do dyskusji i refleksji. Mam nadzieję, że skutecznie.

Yes, we have :-)

Amerykanie przegrali w siatkówce plażowej. Zdarza się. Sfrustrowani "wyćwierkali" zdziwienie twierdząc, że u nas nie ma plaż. A internet jak zwykle zareagował błyskawicznie.


Polska pokonała USA w piłce plażowej. Jak to możliwe skoro Polacy nie mają plaż ? - "zaćwierkali" Amerykanie.
Internauci zareagowali błyskawicznie. Na rozmaitych portalach pojawiły się prześmiewcze artykuły - a na Facebooku grupa:

Yes, we have beaches in Poland! / Tak mamy plaże w Polsce!

Wszystko to zbiegło się z wizytą Mitta Romneya w Polsce, na 100 dni przed wyborami prezydenckimi w Stanach. Wszystkie media pokazały kandydata w płomiennym przemówieniu skierowanym do Polaków, w którym wykazał się znajomością naszych tradycji i historii. Cóż z tego, skoro przeciętny Amerykanin nie wie o Polsce nic!

Dlatego kilkuset osobowa grupa umieszcza na wallu zabawne teksty i edukuje.
W zdjęcie Romneya wklejono nazwy nadmorskich miasteczek.Jeden z łódzkich radnych idzie dalej. W swoim komentarzu pisze: „Skoro w USA uważają, że Polska nie ma dostępu do morza, to powinni powołać jakąś komisję kongresową, w sprawie przekrętu jaki popełnił rząd USA darując Polsce dwie fregaty USS Clark i USS Wadsworth.”
Pojawiła się także reklama Polskiej Organizacji Turystycznej skierowana specjalnie dla Amerykanów.


Mam nadzieję, że Romney po powrocie do USA oświadczy, że właśnie wrócił z nadmorskiego kraju.

P.S. Hello, właśnie wygraliśmy z RPA :-)
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

  • ZOBACZ TAKŻE:
  • USA
Trwa ładowanie komentarzy...