O autorze
O wszystkim, co się dzieje w serwisie. I nie tylko

Euro 2012 wprowadziło Polskę w XXI wiek? [Waszym zdaniem]

Polska na miarę XXI wieku?
Polska na miarę XXI wieku? Fot. Jakub Ociepa / Agencja Gazeta
Michał Kamiński na swoim blogu napisał tekst, w którym twierdzi, że po Euro 2012 narodziła się RP XXI wieku. Czy [Waszym zdaniem] doczekaliśmy się przełomu? Polska po Euro weszła w XXI wiek czy nie?


– Długo milczałem, bo Euro 2012 autentycznie mnie onieśmieliło – napisał na swoim blogu Michał Kamiński. Jak się okazuje, onieśmieliło nie tylko samego polityka, ale także wiele osób, dla których mistrzostwa okazały się dla Polski wielkim krokiem w drodze rozwoju.

Nowe stadiony, nowe autostrady, nowe terminale i dworce stały się dla niektórych symbolem naszego cywilizacyjnego awansu. Michał Kamiński uważa, że Mistrzostwa Europy pozwoliły zobaczyć jak w soczewce zestawienie naszych narodowych kompleksów i naszej narodowej dumy. Każdy z nas żył Euro, każdy na bieżąco śledził to, co mówi się o mistrzostwach za granicą.

– Jednocześnie ewidentnie zdaliśmy egzamin i jako państwo i jako społeczeństwo (…) Myślę, że z perspektywy historii, EURO 2012 będzie postrzegane jako symboliczny moment, w którym narodziła się nowoczesna Polska. Pełna. Wolna od ksenofobii, ogarniająca patriotyczną dumą i przyjazna wszystkim, ale głodna sukcesu i umiejąca ten sukces odnosić – napisał na swoim blogu Michał Kamiński. Po tych słowach pod tekstem pojawiło się szereg komentarzy osób, które nie zgadzają się ze zdaniem polityka.


Czy wy też uważacie, że dzięki Euro 2012 Polska weszła w XXI wiek?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Człowiek Dudy w KRS nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza. [b]"Co to pana obchodzi, gdzie ja byłem?"[/b]

Człowiek Dudy w KRS nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza. "Co to pana obchodzi, gdzie ja byłem?"

Wiadomo, co z pensją pierwszej damy. [b]Prezydentowa Duda wyraziła życzenie

Wiadomo, co z pensją pierwszej damy. Prezydentowa Duda wyraziła życzenie

"Ludzie homoseksualni w przemowach pracowników Pańskiej organizacji są odczłowieczani, dehumanizowani, pozbawiani twarzy i uczuć. Przypisywane są nam nie tylko zbrodnicze intencje, również naszemu życiu odbierana jest jego pełnowartościowość i godność".