O autorze
O wszystkim, co się dzieje w serwisie. I nie tylko

Redaktor prowadząca Dział Zdrowie w naTemat wyróżniona w prestiżowym konkursie

Anna Kaczmarek, redaktor prowadząca Dział Zdrowie.
Anna Kaczmarek, redaktor prowadząca Dział Zdrowie. naTemat
Anna Kaczmarek, redaktor prowadząca Dział Zdrowie w naTemat, została doceniona prestiżową nagrodą. Dziennikarka naTemat decyzją kapituły konkursu "Sukces Roku 2017 w Ochronie Roku-Liderzy Medycyny" otrzymała wyróżnienie w kategorii "Lider Roku 2017 w Ochronie Zdrowia - media i PR”.


Zwycięzcą wspomniane kategorii konkursu została Ewa Drzyzga, redaktor prowadząca Program 36,6 w TVN, a wyróżnione zostały również:  Klara Klinger, dziennikarka "Dziennika Gazety Prawnej” oraz Małgorzata Solecka, dziennikarka portalu "Medycyna Praktyczna” i miesięcznika "Służba Zdrowia”.

Anna Kaczmarek od wielu lat pisze o systemie ochrony zdrowia i medycynie. Bardzo długo pracowała w medycznym tytule branżowym. Od 2,5 roku jest związana z Grupą naTemat jako redaktor prowadząca Dział Zdrowie naTemat.

Połączenie kilkunastoletniego doświadczenia dziennikarskiego oraz wiedzy na temat medycyny i systemu ochrony zdrowia, a także duża wrażliwość społeczna sprawia, że red. Kaczmarek pisze o rzeczach skomplikowanych w prosty, zrozumiały dla przeciętnego Czytelnika sposób. Jednocześnie są to informacje rzetelne i poprawke z punktu widzenia medycyny.

– To bardzo ważne, ponieważ wiele informacji prasowych dotyczących medycyny jest niezrozumiała dla osób bez wykształcenia medycznego. Tymczasem w Dziale Zdrowie naTemat można znaleźć informacje bardzo fachowe, ale napisane językiem zrozumiałym dla przeciętnego "Kowalskiego” – mówi Anna Kaczmarek.


Anna to dziennikarz wrażliwy na problemy pacjentów. To do niej często zwracają się o pomoc chorzy w bardzo trudnej sytuacji, nieradzący sobie z poruszaniem się w systemie ochrony zdrowia lub zwyczajnie zapomniani przez decydentów. Dla niej nie ma chorób wstydliwych, czy ludzi chorych nie wartych uwagi. Przeprowadziła z nimi oraz z autorytetami medycznymi bardzo dużo rozmów, dzięki czemu Dział Zdrowie naTemat wzbogacił się o wiele bardzo dobrych, i z medycznego punktu widzenia merytorycznych, wywiadów i artykułów.

W Dziale Zdrowie obalamy też internetowe mity dotyczące chorób i leczenia. Walczymy z zalewającą chorych falą oszustów medycznych, którzy żerując na ich cierpieniu proponują niesprawdzone i nie poparte rzetelną wiedzą medyczną, metody leczenia.

Celem konkursu Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny organizowanego przez branżowe wydawnictwo Termedia, a w którym wyróżniono red. Kaczmarek, jest wyłonienie i nagrodzenie osób oraz podmiotów, które szczególnie wyróżniły się na polu polskiej medycyny lub w obszarach z nią związanych.

Konkursowa gala z wręczeniem nagród i wyróżnień odbędzie się 11 stycznia 2018 r. na Zamku Królewskim w Warszawie. A nagrody będzie wręczał sam minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Nie zawsze musisz być wśród ludzi. Te rzeczy powinieneś zrobić sam przynajmniej raz w życiu
MamaDu 0 0"Moja córka żyła 70 minut". Gest mamy po śmierci dziecka poruszył ludzi na całym świecie
dad:HERO 0 0Polecamy pięć hitów z Nefliksa i HBO Go do obejrzenia z dziećmi w ten weekend
0 0Wybrano najlepsze seriale dekady. O połowie pewnie nawet nie słyszałeś!
HYDEPARK 0 0Amatorzy często trenują tak ostro jak zawodowcy. Różnica często się zaciera
0 0Święta to czas (u)dawania. Tomasz Kot w poruszającym spocie, daje cenną lekcję
0 0"Chodziło o to, by mężczyźni odzyskali godność". Tomasz Raczek szczerze o zamknięciu "Playboya"
0 0Była pierwszą polską influencerką, kochała kobiety i seks. Łempicka to dziś ikona