O autorze
Na portalu NaTemat od marca 2015 roku. Magister politologii, bloger obserwujący i komentujący polską rzeczywistość polityczną i medialną. Prywatnie kibic Realu Madryt i fan serialu "House Of Cards".

Świetny interes

Historia lubi się powtarzać, i to właśnie dlatego Antoni Macierewicz po raz kolejny sprzedaje poprzez zaprzyjaźnioną księgarnię raport Zespołu Parlamentarnego, który w założeniu miał badać przyczyny katastrofy smoleńskiej.


Jak wiemy, rocznica smoleńska to idealny moment na publikację nowego raportu. Antoni Macierewicz też o tym wie i doskonale to wykorzystuje. Wykorzystuje też fakt, że opinia publiczna która woli zajmować się kampanią prezydencką (bądź co bądź tragiczną), nie zwraca uwagi na podejrzanie działania ludzi skupionych wokół zespołu posła Macierewicza.

Całość wygląda tak. W dniu rocznicy pan Antoni w świetle kamer publikuje nowy raport, który później trafia do sprzedaży w Księgarni Gazety Polskiej, której właścicielem jest teść Tomasza Sakiewicza - redaktora naczelnego tygodnika "Gazeta Polska". Raport można kupić za kilkadziesiąt złotych, i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że raport jest dokumentem sejmowym, który jak każdy inny dokument redagowany w Sejmie powstał z pieniędzy podatników, i powinien być dostępny za darmo na stronie zespołu parlamentarnego.Taka sytuacja miała już miejsce dwa lata, i tylko działanie popularnego blogera doprowadziło do nagłośnienia sprawy którą opisał "Newsweek":

http://polska.newsweek.pl/rodzinne-przedsiebiorstwo-smolensk,95617,1,1.html

Teraz sytuacja się powtarza, ludzie związani z Macierewiczem, za pieniądze podatników handlują publicznym dokumentem. Może nadszedł czas, żeby dziennikarze i parlamentarzyści lepiej się przyjrzeli całej sprawie?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0W Polsce tego filmu ludzie boją się jak ognia. Widziałem "Malowanego ptaka" i już wiem dlaczego

POLECAMY

HYDEPARK 0 0Maciej Stuhr kończy 44 lata. I właśnie z tej okazji dał bardzo szczery wywiad
0 0Tak się rozjeżdża konkurencję. Po takiej zapowiedzi serwisu Disney+ Netflix może się bać

TRAGEDIA W WARSZAWIE

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
X-lander 0 0Złożysz go jedną ręką. Mamy cenią go za wielofunkcyjne zastosowanie
PSSB 0 0Konsultanci sprzedaży bezpośredniej. Kim są osoby działające w tej rozwijającej się branży?
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy