O autorze
Na portalu NaTemat od marca 2015 roku. Magister politologii, bloger obserwujący i komentujący polską rzeczywistość polityczną i medialną. Prywatnie kibic Realu Madryt i fan serialu "House Of Cards".

Szacunek

Śmierć bliskiej osoby, to dramat, którego nie można porównać z niczym, a pamięć o zmarłej osobie jest istotnym elementem życia każdego z nas. Podobnie na pewno jest z rodzinami ofiar katastrofy smoleńskiej, dlatego nie rozumiem dlaczego w podły sposób gra się śmiercią tych ludzi.


Antoni Macierewicz jest mistrzem w grze uczuciami rodzin. To na jego zaproszenie, w posiedzeniach zespołu parlamentarnego (czyli tak naprawdę w manipulacji) biorą udział wdowa po generale Błasiku czy wdowa po wicepremierze Gosiewskim. Wdowy na posiedzeniach zespołu występują w roli osób pokrzywdzonych między innymi przez rząd, który "ukrywa prawdę o katastrofie", którym wyżej wspomniany polityk, delikatnie mówiąc "wyprał mózgi" wmawiając, że w Smoleńsku doszło do zamachu.

Poseł Macierewicz ani nikt z jego otoczenia nie widzi w tym niczego złego, bo nieświadome niczego rodziny są jedynie marionetką w jego rękach, dlatego nikt nie odważy się temu sprzeciwić.

Inaczej sprawa wygląda jeśli rodziny ofiar wystąpią w mediach, które zwolennicy pana Macierewicza nazywają "mediami prorządowymi" lub "mediami mainstreamowymi", wtedy pan Macierewicz oskarża wspomniane media o "wykorzystywanie tragedii rodzin do gry politycznej, której celem jest szkalowanie Polski". Podobnie jak Macierewicz, niczego złego w całym procederze nie widzi Prezes Kaczyński, który przecież sam jest osobą poszkodowaną, i powinien reagować na to co wyprawia jego polityczny podwładny, ale tego nie zrobi, bo jemu też zależy, żeby jak najwięcej osób przekonać do "ustaleń" zespołu na czele którego stoi poseł Macierewicz. Sprawa jest jasna, każdy zwolennik teorii zamachu, to potencjalny wyborca, a bez nich Prawo i Sprawiedliwość nigdy do władzy nie dojdzie.

Tragedia smoleńska podzieliła nas na dobre, a najgorsze, że zostały w to wciągnięte rodziny ludzi, którzy udali się do Katynia oddać hołd zamordowanym bohaterom Rzeczpospolitej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki