O autorze
Na portalu NaTemat od marca 2015 roku. Magister politologii, bloger obserwujący i komentujący polską rzeczywistość polityczną i medialną. Prywatnie kibic Realu Madryt i fan serialu "House Of Cards".

Dobry początek


Stało się. Partia rządząca w końcu wydrukowała zaległe wyroki Trybunału Konstytucyjnego, ale żeby nie było tak dobrze, nie zostały opublikowane wyroki najważniejsze, czyli te poświęcone samemu Trybunałowi. Prawo i Sprawiedliwość tutaj zostaje nieugięte, politycy z tej partii nadal twierdzą, że TK nie miał prawa orzekać w ich zdaniem niepełnym składzie.

Wbrew temu co można usłyszeć w przyjaznych władzy mediach, to nie jest żaden krok na przód, to jest kiepskiej jakości gra na czas, która ma być czymś w rodzaju pokazówki przed Komisją Europejską, która niebawem rozpocznie drugi etap sprawdzania praworządności w Polsce. Niestety, nawet opublikowanie zaległych wyroków nie zmieni złej opinii o naszym kraju, na dobrą opinię pracuje się latami, my na to ciężko pracowaliśmy ostatnich 25 lat.

Dobrze, że przynajmniej tyle PiS zrozumiał, ale to dopiero początek naprawy szkód wyrządzonych przez partię Jarosława Kaczyńskiego. Szkoda, że trwało to tyle czasu, i znacznie obniżyło znaczenie Polski na arenie międzynarodowej, ale pamiętajmy, że najtrudniejszy jest ten pierwszy krok, być może to skłoni pana prezydenta Dudę do zaprzysiężenia trzech legalnie wybranych sędziów, którzy już niemal rok czekają na możliwość rozpoczęcia pracy. Panie prezydencie do dzieła, jeszcze nie jest za późno.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Taki hit, że rzucił pracę i założył firmę
0 0Ostatni przystanek twojego pupila: witamy w krematorium dla zwierząt
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"