O autorze
Fundacja Rak’n’Roll powstała w październiku 2009 roku z inicjatywy śp. Magdy Prokopowicz. Od samego początku celem fundacji było stworzenie nowej jakości w sposobie mówienia o raku w przestrzeni publicznej. Przełamywanie tabu związanego z podejściem do raka w Polsce, zarażanie pozytywną energią i odczarowywanie choroby. To właśnie dzięki takim projektom Fundacji Rak’n’Roll jak „Kalendarz Gwiazd”, warsztaty „Nie po to kupiłam sukienkę, żeby umrzeć”, „Porządki na głowie”, "Metamorfozy" czy "Pięknołyse" kobiety chore na raka zaczęły walczyć o swoją kobiecość w chorobie, o to aby chorować godnie i żyć z radością.

Autorami postów będą:
Marta Szklarczuk
Kamila Stępień
Jacek Maciejewski
Marta Ozimek-Kędzior
Monika Dąbrowska
Joanna Łojko

Biegać Dobrze to pomagać!

www.raknroll.pl
Pewnego dnia Adam zapukał do naszych Rak’n’Rollowych drzwi, od progu wiedzieliśmy, że to nasz człowiek: niesamowita energia, radość i tona pomysłów. Adam dołączył do akcji Biegam Dobrze, a swoim debiutem w Maratonie chce wesprzeć nasze działania. – Biegać Dobrze to pomagać. Można pomagać sobie i równocześnie dostarczyć radość i wsparcie dla innych. Ja czuję się wspaniale wiedząc, że będę biegł dla Was. Jestem dumny i szczęśliwy!


Rak’n’Roll: Adam, co cię zmotywowało do udziału w akcji Biegam Dobrze?

Adam: Kiedy udało mi się pokonać dystans półmaratonu, od razu zacząłem myśleć o pełnym dystansie i możliwości zmierzenia się z maratonem. Zapoznałem się newsletterem Fundacji Maraton Warszawski, gdzie opisane zostały zasady udziału w akcji Biegam Dobrze. Pomyślałem, że skoro czeka mnie debiut i dużo pracy związanej z przygotowaniem, to warto zadbać o dodatkową motywację dla siebie w postaci zaangażowania się w pomoc dla fundacji wspierającej szczytne cele. Jestem więc samolubem robię to wszystko dla siebie


Rak’n’Roll: Dla siebie, ale jednak wybrałeś Fundację Rak’n’Roll?

Adam: Szybko zapoznałem się z wszystkimi Fundacjami, które można wybrać w programie Biegam Dobrze. Wybór Rak’n’Roll był intuicyjny i natychmiastowy. Pozostaje pod ogromnym wrażeniem tego, co robicie oraz tego w jak różnorodny sposób można próbować neutralizować negatywne skutki choroby. Poznałem historię fundacji i poszczególne inicjatywy. Sam wpadłem na pomysł, jak zachęcić osoby do wsparcia mojego startu i Fundacji. Wszystkie pozytywne wrażenia zostały spotęgowane przy okazji naszego spotkania w biurze Rak’n’Rolla. Jesteście wspaniałą załogą i jestem bardzo szczęśliwy, że zdecydowałem się biec dla Was!


Rak’n’Roll: To Twój debiut w maratonie. Jak się czujesz podejmując wyzwanie? Jakieś obawy, czy może wręcz przeciwnie nie możesz się doczekać?

Adam: Muszę być szczery – bardzo się boję. Nie jestem typem sportowca od A do Z. Czerpię satysfakcję z każdego startu, czy jest to bieg na 5 km czy półmaraton. Obecnie moją ambicją jest ukończenie Maratonu Warszawskiego. Chciałbym przygotować się do biegu tak, abyście mogli być dumni ze swojego reprezentanta. Jestem osobą dość intensywnie pracującą, na bardzo przemyślane i zaplanowane treningi nie mam zbyt wiele czasu. Trenuję jednak w każdej wolnej chwili zwracając uwagę na to żeby trenować wtedy, kiedy mam na to ochotę i siłę. Do tej pory takie podejście zdawało egzamin i liczę na to, że nie inaczej będzie również teraz. Mój pseudonim biegacza to „zimny diesel” preferuję podejście „spokojnie z uporem do mety”. Liczę na to, że nie dotrę do mety jako ostatni


Rak’n’Roll: W jaki sposób będziesz prowadził swoją zbiórkę? Masz już na to konkretny pomysł?

Adam: Będę szturmował otaczające mnie środowisko – na wielu polach: portale społecznościowe, komunikacja wewnętrzna w mojej firmie, mailingi zaadresowane do znajomych i przyjaciół, w których zwrócę się z prośbą o wsparcie. Pierwsze 40 osób, które zdecydują się wesprzeć moją zbiórkę kwotą minimum 15 zł otrzyma wygodną bawełnianą torbę na zakupy z hasłem dotyczącym wsparcia Fundacji. Mam nadzieję, że te wszystkie działania pozwolą mi zebrać sporą kwotę dla Rak’n’Rolla.

Rak’n’Roll: Adam, dzięki! Trzymamy kciuki za Twoje przygotowania do startu i zbiórkę! Jest moc! Do zobaczenia!:)

Zbiórkę Adama można wesprzeć wpłacają dowolną kwotę TUTAJ! :-)

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
ELIZA MICHALIK 0 0Czas rozpocząć debatę o wielkich winach Kościoła. Zanim fanatycy umeblują nam świat

DADHERO.PL

0 0Nie masz pojęcia, jak wychować swoją córkę? Tato, oto 10 złotych rad specjalnie dla Ciebie
0 0Dobry zegarek nie musi być "Swiss Made". Fajne czasomierze powstają i w innych krajach Europy
Jaguar 0 0Duży, dostojny i w świetnej cenie. Tego SUV-a kupisz już za 1452 zł netto miesięcznie

NA ŚWIECIE

0 0Podobno w domu jest spokój. Do nowego Sejmu weszli ojciec oraz syn – i są w różnych partiach!
0 0"Jestem skłonny startować w wyborach na szefa PO". Pierwszy polityk rzuca wyzwanie Schetynie
MOTO 0 0Czy McLaren naprawdę jest tak kosmiczny, jak wygląda? W środku od razu zaskakuje jedna rzecz
POPKULTURA 0 0Zepsuliście mi serial, na który czekałam! "Batwoman" miała być hitem, a jest porażką