O autorze
Polityk, adwokat i historyk, od maja 2006 do sierpnia 2007 wicepremier i minister edukacji narodowej, w latach 2001–2007 poseł na Sejm IV i V kadencji, były prezes Ligi Polskich Rodzin.
Absolwent Wydziału Historycznego (1989–1994) oraz Wydziału Prawa (1990–1995) Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 1996 rozpoczął aplikację adwokacką w Warszawie, którą ukończył w 2000. Autor książek: „Kontrrewolucja młodych”, „Pod walcem historii”, „Lot orła” i „Możemy wygrać Polskę”. Zanim został posłem prowadził w Warszawie własną kancelarię adwokacką, którą wznowił w 2007 r.
W IV kadencji Sejmu od lipca 2004 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego komisji śledczej badającą tzw. aferę Orlenu. W V kadencji pełnił funkcję przewodniczącego Komisji do Spraw Służb Specjalnych. Prezes Instytutu Myśli Państwowej.
Żona Barbara, troje dzieci: dwie córki i syn. W 2006 r. otrzymał z MON Srebrny medal „za zasługi dla obronności kraju”.
Prezentowane treści pochodzą ze strony Roman Giertych - strona oficjalna

Rejterada

Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że Komisja ds. Amber Gold nagle postanowiła zmienić ustalony miesiąc temu termin przesłuchania. Komisja zaproponowała trzy terminy, z których wybraliśmy jeden.


W dniu 9 sierpnia br. poinformowałem na piśmie Komisję, że akceptujemy termin 2.10.2018. Zaznaczam, że w celu wygospodarowania czasu na przesłuchanie zmodyfikowany został kalendarz przewodniczącego Rady Europejskiej. Następnie pani Przewodnicząca Wasserman w dniu 14 sierpnia br. ( w dniu 13 sierpnia br. premier podpisał rozporządzenie o wyznaczeniu terminu wyborów) podpisała pismo wzywające przewodniczącego Donalda Tuska na przesłuchanie.

Pismo zostało wysłane z Sejmu w dniu 16 sierpnia br. Było więc oczywiste, że Komisja zdaje sobie sprawę, że termin przesłuchania będzie zbieżny z kampanią wyborczą. Całkowitym zaskoczeniem dla mnie i dla przewodniczącego Donalda Tuska była więc dzisiejsza decyzja Komisji o anulowaniu przesłuchania.

Z jeszcze większym zdziwieniem przyjmuję wypowiedź pani Przewodniczącej Wasserman, iż powodem anulowania przesłuchania jest termin wyborów samorządowych.

Zupełnie zdumiewające jest też poinformowanie przez przewodniczącą Komisji opinii publicznej, że wezwanie zostało wysłane przed ustaleniem terminu wyborów. Trudno bowiem o łatwiejszą weryfikację faktów. Opublikowane przez mnie na tt pisma z wezwaniem oraz koperta z datą wysłania wskazuje na to, że pani przewodnicząca Komisji ds. Amber Gold wprowadziła w błąd opinię publiczną w tej sprawie i że powód anulowania przesłuchania, który podaje jest nieprawdziwy.


Nie dziwią natomiast osobiste ataki na mnie za wyrażenie zdziwienia zmianą terminu oraz sugestie do Okręgowej Rady Adwokackiej, aby wszczęła postępowanie dyscyplinarne w tej sprawie. Metoda zastraszania jest charakterystyczna dla obecnej władzy. Groteskowo natomiast w sytuacji takiej zmienności decyzji wygląda zarzut, że ze mną niczego nie można ustalić.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
0 0Powiedzieli "sprawdzam". Oto, co się stało ze 100 obietnicami partii Kaczyńskiego
0 0Przestajemy wierzyć, że może być inaczej. Polacy wiedzą, kto wygra wybory
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!