O autorze
Tadeusz Bartoś. Filozof, publicysta, wykładowca uniwersytecki. Ukończył Kolegium Filozoficzno-Teologiczne Dominikanów w Krakowie. Obronił pracę doktorską na wydziale filozofii i socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Otrzymał stopień doktora habilitowanego w Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk. Jest dyrektorem programowym Warszawskiego Studium Filozofii i Teologii. Publikuje w głównych polskich gazetach. Jest autorem wielu publikacji filozoficznych i teologicznych, w tym między innymi: Jan Paweł II. Analiza krytyczna. W poszukiwaniu mistrzów życia. Koniec prawdy absolutnej, i innych. Obecne jest profesorem w Akademii Humanistycznej w Pułtusku.

Niczego się nie nauczyli

Opozycja niczego się nie nauczyła z poniesionych klęsk. Śpiewa tak jak jej zagrają.


Jedną z kluczowych reguł walki politycznej jest "narzucanie" swojej agendy, tj. poruszanych tematów, miejsc, czasu wydarzeń. Tworzenie własnej "historii". Tymczasem, po upadku KOD-u znów rytm wyznacza Jarosław Kaczyński. On decyduje. Ogłasza tematy, przeciwko którym mechanicznie, ale za to z dużymi pokładami emocji wypowiadają się politycy i dziennikarze, ogłasza wydarzenia, na które wszyscy karnie się stawiają, opozycja i dziennikarze.

Ostatnio Lech Wałęsa i Władysław Frasyniuk ogłosili, że idą na miesięcznicę Jarosława. Co to oznacza? Nie mają innej okazji, innego miejsca, innego tłumu, że muszą się "podłączać pod", włączać do gry, którą od początku do końca kontroluje PIS. To jednak jest jakaś niewydolność. Organizacyjna, intelektualna. Wiele wskazuje na to, że PIS ma następne wybory w kieszeni.

Nie da się wygrać gry, jeśli nie zna się jej zasad, nie umie się w nią grać będąc równocześnie głęboko przekonanym, że jest się mistrzem tej gry.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

LEKKO

POPKULTURA 0 0Wielka niespodzianka w ostatnim sezonie "Wikingów". Pojawi się w nim mocny, polski akcent
DAD:HERO 0 0Znamy świąteczne premiery Netflixa. Da się przeżyć święta bez „Kevina samego w domu” – oto 5 opcji
POLECAMY 0 0Takiej inwestycji Zakopane nie widziało. Ksiądz buduje "galerię handlową" przy kościele i Krupówkach
0 0To on przypisuje sobie sukces, że Kurski zmienił miejsce sylwestra
dad:HERO 0 0Pierwsze 5 lat jest najważniejsze dla relacji ojca z synem. Przekonałem się o tym na własnej skórze
0 0"Zachwycisz się". Igor Herbut nagrał poruszającą piosenkę dla synka. Zdradził też jego imię
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Michalkiewicz ujawnił dane ofiary księdza. Pytamy, czy mu nie wstyd
0 0Prestiżowa nagroda dla Sekielskiego. Ale widać, że odniósł też inny sukces