O autorze
Rocznik ’80. Od 2001 roku aktywnie działa na rzecz praw lesbijek, gejów, biseksualistów i osób transpłciowych.

Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, Szkoły Praw Człowieka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz Szkoły Liderów Organizacji Pozarządowych.

Od 2004 do 2012 roku członek zarządu Kampanii Przeciw Homofobii, w tym w latach 2010-12 prezes zarządu. Pełnił funcję członka zarządu ILGA-Europe (Europejskiego Regionu Międzynarodowego Stowarzyszenia Lesbijek, Gejów, Biseksualistów, Osób Interseksualnych i Transpłciowych) z siedzibą w Brukseli (2006-10).
Pomysłodawca oraz prezes (2012-14)LGBT Business Forum.

W latach 2011-14 członek Ruchu Palikota/Twojego Ruchu. W 2011 kandydował z warszawskiej listy Ruchu Palikota do Sejmu, a w 2014 roku w wyborach do Parlamentu Europejskiego z warszawskiej listy Europa+ Twój Ruch.

Kocha europejskie i niezależne kino, śpiewające kobiety (bez pamięci Adele), Hiszpanię, Facebooka, swoją kotkę Lunę i psa Guzika.

Więcej: Wikipedia

Biedroń, Nowacka, Hartman, Grodzka, Palikot: Dlaczego Szypuła?

Tomasz Szypuła
Tomasz Szypuła www.youtube.com/watch?v=wQ93ozxLHY4
NaTemat.pl pyta swoich blogerów-kandydatów do Parlamentu Europejskiego, dlaczego właśnie na nas wyborcy mieliby głosować. To dosyć prowokacyjne pytanie w Polskich warunkach, gdzie mówienie o swoich kompetencjach i doświadczeniu odbierane jest jako przechwalanie się. Dlatego na pytanie „Dlaczego głosować na Tomasza Szypułę?” odpowiedzą Robert Biedroń, Barbara Nowacka, Jan Hartman, Anna Grodzka i Janusz Palikot.


Robert Biedroń
"Chce zmieniać świat na lepsze"


Barbara Nowacka
"Wiarygodny"


Jan Hartman
"Reprezentant społeczności LGBT"


Anna Grodzka
"Działa na rzecz wolności"


Janusz Palikot
"Chcesz głosować na Europejczyka pełną gębą? Zagłosuj na Tomka Szypułę!"


A na koniec ja sam: "Po co kandyduję do Parlamentu Europejskiego?"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...