O autorze
Zaczynałem jako reporter Teleexpressu, ale potem porzuciłem zaszczytną służbę prawdzie, i zdobywszy dyplom MBA zostałem cynicznym specem od public relations. Popularyzowałem w Indiach urządzenia do produkcji mgły, testowałem samochody, tłumaczyłem teksty z języków znanych mi jedynie pobieżnie, doradzałem w kwestiach związanych z importem gazu ziemnego, na moment zasiadłem nawet w radzie nadzorczej fabryki spirytusu. Na szczęście, parę lat temu uruchomiłem w sobie wrażliwośc estetyczną i od tego czasu zarabiam jako operator obrazu. Z zapałem relizuję też moje marzenie - prowadzę firmę meblarską Saska Fabrik

Pseudo - elity

To gorzkie, że prześmiewcze tezy prawicowych komentatorów o pseudo-elitach lewicowego środowiska Gazety Wyborczej znajdują ostatnio potwierdzenie. Mnie samego to smuci, ale przecież nawet Natalia Siwiec na łamach Pudelka nie domaga się rozliczeń finansowych od mężczyzn, z którymi uprawiała sex.


Zawsze za bzdurne uważałem tezy, by tabloidyzacji mediów winne były kolorowe pisemka, a schamieniu życia publicznego – politycy, z natury przecież brutalni i bezwzględni. To elity nadają ton, wyznaczają standardy, określają normy. Z tym większym przerażeniem dowiaduję się, że największa opiniotwórcza gazeta w kraju relacjonuje wzajemne rozliczenia erotyczno – finansowe przedstawicieli elity literackiej, oraz komentarze jakiem im towarzyszą ze strony środowiska intelektualistów i artystów.
To fakt, że ja osobiście nie zaliczam się do elity intelektualnej, ani artystycznej, i być może dlatego nie jestem na bieżąco z najnowszymi standardami. Ale do głowy mi nie przychodzi, by ludzie, którzy utrzymywali ze sobą stosunki intymne, później publicznie informowali o szczegółach wzajemnych rozliczeń, żalów i pretensji. Podobnie dziwne mi się wydaje, by świadkowie takich publicznych rozliczeń jakkolwiek odnosili do ujawnianych rewelacji, oceniali ich prawdopodobieństwo, ani formułowali oceny. Ilekroć mamy do czynienia z gwałtem lub nieuczciwością, nakazem przyzwoitości jest stanąć w obronie krzywdzonej strony. Ilekroć jesteśmy świadkami poniżającej kłótni byłych kochanków, nakazem przyzwoitości jest... zamilknąć, wycofać się, a nazajutrz zapomnieć o kompromitującym incydencie.
Nie pierwszy to raz, kiedy sypiający ze sobą pani i pan zachowują w pamięci inny obraz łączących ich niegdyś zażyłości, i inaczej podsumowują wzajemne rozliczenia finansowe. Nawet jednak najgłupsza serialowa gwiazdka, czy tancerz znany z tego że jest znany ma dość rozumu (a może przyzwoitości) by nie upubliczniać roszczeń finansowych pod adresem byłych kochanków, czy formułować oskarżenia o molestowanie seksualne, które miałyby usprawiedliwiać opieszałość w zwrocie długu.
Dziwię się, że światłe przedstawicielki środowiska feministycznego publicznie formułowały kategoryczne oceny natury moralnej, a Gazeta Wyborcza publikuje je na swoich łamach. Ludzie, których opinii zwykle jestem ciekaw zmuszają mnie do interesowania się wzajemnymi żalami byłych kochanków - zupełnie jak w maglu! ...A nawet gorzej, bo nawet najgłupsza pleciuga wie, że rozliczenia erotyczno-finansowe są zbyt osobiste, by znając rzecz jedynie z relacji, można było być czegokolwiek pewnym.
Nie piszę tego tekstu, by dać upust zawiści i naigrawać się z konkretnych ludzi, których nazwisk przecież nie wymieniam. Wyrażam głęboki żal, że życie publiczne elit intelektualnych i artystycznych środowiska, które wydaje mi się godne szacunku – przebija głupotą światek celebrytów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0Wyślij kartkę do 5-letniej Natalki! Mama przekłada święta i prosi internet o pomoc
POLECAMY 0 0"Watchmen" to telewizyjne wydarzenie na miarę "Czarnobyla". Ale serial HBO wkurzył Amerykę
MamaDu 0 0Szkolne konkursy plastyczne to farsa. Psycholożka opisała jeden z nich i się zaczęło...
MOTO 0 0Skoda Kodiaq, Karoq, Kamiq. Nazwy podobne, ale auta różne. Najlepiej wyjaśnia to… Krystyna Czubówna
0 0O pracy w tym miejscu marzą tysiące. Właśnie ruszyła rekrutacja dla Polaków
0 0Możesz się pozbyć boomboxa. Ten niezniszczalny głośnik stanie się sercem każdej imprezy
0 0Przebranie Tosi na szkolny konkurs na ustach wielu Polaków. Zareagowała sama Tokarczuk
FELIETON LIBERSKIEGO 0 0Co po Tusku? Jeśli opozycja nie wyłoni jednego kandydata, przegra po raz kolejny
0 0"Niewykluczone, że będzie to Senat trudny". Tak Duda otworzył posiedzenie izby wyższej
0 0101 lat polskiej muzyki w 7 minut. Film uczniów z Dąbrowy Górniczej trzeba zobaczyć!
dad:HERO 0 0"Trzeba mieć do kogo wracać..." płk Kruczyński z GROM o tym, jak być komandosem i ojcem