NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • 10. edycja programu „Po Stronie Natury” firmy Żywiec Zdrój S.A koncentruje się na edukacji o recyklingu. Jego ambasadorką jest podróżniczka Martyna Wojciechowska (na zdjęciu pierwsza z lewej)
  Wciąż mamy wiele do nadrobienia w tej kwestii. Startuje 10. edycja programu ''Po Stronie Natury''

  Mimo faktu, że Polacy nie produkują największej ilości śmieci w Europie, to nadal mają duży problem z ich segregacją, w efekcie czego ogromne ilości surowców wtórnych zalegają na wysypiskach. Wielu z nas nie do końca zna podstawowe zasady segregowania odpadów, część nie jest świadoma jaki wpływ na środowisko może mieć ich działanie, inni nie wierzą, że codzienne decyzje jednostki mogą coś zmienić. Dlatego bez wątpienia podstawą działań na rzecz prawidłowej segregacji odpadów powinna być edukacja. Z myślą o tym rusza kolejna, już 10. edycja programu „Po Stronie Natury” firmy Żywiec Zdrój S.A., która w tym roku koncentruje się na edukacji o recyklingu. Okazuje się bowiem, że wciąż mamy wiele do nadrobienia w tej kwestii. Dodatkowo w ramach programu posadzonych zostanie 2 miliony drzew, a na sklepowe półki trafi dokładnie taka sama liczba nowych butelek wody niegazowanej Żywiec Zdrój, zrobionych aż w 50% z surowców wtórnych.

 • City break z Citi Specials i Fostertravel.pl to opcja bardziej zorganizowana i tańsza
  Nie jesteś fanem spontanicznych wyjazdów bez planu? Zorganizowany city break nie musi być drogi

  Podróżowanie bez planu, szukanie noclegów na miejscu, celowe rezygnowanie ze wskazówek przewodnika - czy może być lepszy sposób na weekendowy city break? Chociaż na tak zadane pytanie modnie jest odpowiedzieć: “Absolutnie nie! Spontaniczność ponad wszystko!”, to jednak wielu z nas w głębi serca ma ochotę delikatnie zaprotestować.

 • Na hotele nie trzeba polować - zniżki na niektórych portalach są stałe
  Rezerwacja hotelu nie musi przypominać polowania. Portale bookingowe dają stałe zniżki - pod pewnymi warunkami

  A może Las Vegas? - pyta domyślnie wyszukiwarka Hotels.com na swojej stronie startowej w miejscu, w którym należy wpisać cel podróży. W sumie, dlaczego nie? Dzisiaj, kiedy pod wpływem postępu technologicznego świat systematycznie kurczy się do rozmiarów globusa, znikają też kolejne bariery, a największym ograniczeniem podróżniczej fantazji pozostają z reguły finanse. Uważni travellersi jednak i na to znajdą sposób.

 • Z raportu DANONE płyną niepokojące wnioski: polskie dzieci jedzą za mało warzyw i zdecydowanie za dużo cukru
  Dobre nawyki z dzieciństwa, to właściwe wybory w przyszłości. Nieoceniony wpływ żywienia na zdrowie

  Za mało warzyw, za dużo cukru i soli w diecie... polskich dzieci. Niemożliwe? A jednak! Ponadto zbyt wiele niemowląt w Polsce jest nieprawidłowo karmionych w pierwszym okresie swojego życia. Może to mieć niekorzystny wpływ na ich rozwój indywidualny, a także na stan zdrowia całego polskiego społeczeństwa. Niemal wszystkie polskie dzieci po 1. roku życia (94%) otrzymują wraz z dietą niewystarczającą ilość witaminy D. Aż 88% – za mało warzyw. 3/4 z nich spożywa zbyt wiele cukru.

 • Ubiegłoroczny turniej dla Fundacji Spełnionych Marzeń
  Pierwsze Urodziny Hulakula i II Charytatywny Bowlingowy Turniej Gwiazd

  Już 4 listopada Hulakula Rozrywkowe Centrum Miasta obchodzić będzie uroczyście pierwszy rok w nowej lokalizacji – przy ul. Jagiellońskiej 82B w Warszawie. Tego wyjątkowego wieczoru w Hulakula zagoszczą gwiazdy, które walczyć będą o tytuł mistrza bowlingu w II Charytatywnym Bowlingowym Turnieju Gwiazd, ale prawdziwymi zwycięzcami turnieju zostaną podopieczni Fundacji Spełnionych Marzeń, ponieważ każdy punkt zdobyty przez najlepszego zawodnika turnieju zostanie przeliczony na 100 zł dla fundacji.

 • Jeśli ciekawość to pierwszy stopień do piekła, Sławomir Makaruk przemierzył tamtejszą klatkę schodową już co najmniej kilka razy. Nie miał innego wyjścia, bo już w wieku siedmiu lat zdecydował, że zostanie nurkiem i będzie szukał skarbów, co w schyłkowym okresie komunizmu było ścieżką zawodową wymagającą znacznie więcej wyrzeczeń niż rozbicie świnki-skarbonki i wykupienie wycieczki do Egiptu.

  Dżungla nie jest dla wszystkich Sławomir Makaruk tłumaczy, dlaczego egzotyki nie warto szukać na siłę

  Jeśli ciekawość to pierwszy stopień do piekła, Sławomir Makaruk przemierzył tamtejszą klatkę schodową już co najmniej kilka razy. Nie miał innego wyjścia, bo już w wieku siedmiu lat zdecydował, że zostanie nurkiem i będzie szukał skarbów, co w schyłkowym okresie komunizmu było ścieżką zawodową wymagającą znacznie więcej wyrzeczeń niż rozbicie świnki-skarbonki i wykupienie wycieczki do Egiptu.