NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Volvo jako pierwsze na świecie użyło kamery pokładowej XC60 do wykonania profesjonalnej sesji zdjęciowej.
  Słynna fotografka wykonała profesjonalną sesję zdjęciową za pomocą... Volvo XC60. Te zdjęcia robią wrażenie

  To pierwszy taki wernisaż na świecie. Barbara Davidson, słynna fotoreporterka, wielokrotna laureatka Nagrody Pulitzera i posiadaczka Nagrody Emmy, użyła pokładowej kamery z nowego Volvo XC60 do sfotografowania mieszkańców Kopenhagi. Efekt? Nie, te zdjęcia nie wyglądają jak robione żelazkiem. Czarno-białe ujęcia, brukowane uliczki jak z pocztówek rodem z lat 60-tych, tworzą ciekawy kontrast z nowoczesnym miejskim zgiełkiem, który idealnie uchwyciła kamera. Premiera wystawy, składającej się z 30 fotografii, miała miejsce kilka dni temu w galerii Canvas Studios w artystycznej londyńskiej dzielnicy Shoreditch.

 • Zobacz naszą relację wideo z MWC 2017.
  Te sprzęty musisz mieć w 2017 roku. Pokazujemy najgorętsze urządzenia z MWC 2017 w Barcelonie

  Ciężko oddać atmosferę targów technologicznych. Dla naszej redakcji nie jest to oczywiście niemożliwe. Razem z Sony Mobile prezentujemy wideo z naszego pobytu w Barcelonie. Oto, jakimi produktami japońska firma ma zamiar trząść mobilnym rynkiem w 2017 roku.

 • Ewa Woydyłło-Osiatyńska, dziś jeden z czołowych polskich terapeutów, swoją przygodę z psychologią rozpoczęła dopiero w wieku 45 lat
  Chcesz być szczęśliwy? To wstań z krzesła! Dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska o tym, jak spełniać marzenia

  Zrób dyplom, opanuj Excela, bądź sumienny i pracowity. Zachowaj ostrożność, nie wychylaj nosa – licho nie śpi, a złodziej patrzy. Oszczędź sobie zachodu, to nie na twoje lata. Człowiek to mrówka, od przeznaczenia nie ucieknie. – Źle! – protestuje w rozmowie z naTemat.pl słynna...

 • Davos w pigułce: najważnejsze chwile WEF 2016

  – W Polsce mamy do czynienia z setkami tysięcy osób z Ukrainy, które nie są wliczane do tego kryzysu. Trzeba pamiętać, że na Wschodzie też trwa konflikt. Mówimy o milionie Ukraińców, którzy dostali się do Polski. O nich nie mówi się na arenie międzynarodowej – mówił Witold...

 • Rosyjscy paneliści w Davos mają mało powodów do radości
  Oni jako jedyni na świecie modlą się o drogą benzynę. Najsmutniejsze Davos w historii Rosji

  Budzisz się pewnego poranka i odkrywasz, że twoje oszczędności skurczyły się o ponad połowę. Złodzieje? Nic z tych rzeczy. Winę ponosi dewaluacja, która dziesiątkuje obecnie zdolność nabywczą rosyjskich konsumentów. Na poprawę się nie zanosi. Ceny ropy, głównego źródła dochodu budżetu, biją antyrekordy, zachodnie sankcje wciąż obowiązują, a władza bez większego skutku próbuje reanimować zalążki przedsiębiorczości wśród rosyjskich obywateli. Czy Rosja zdoła wyjść z kryzysu obronną ręką?

 • Davos live: jak alpejskie miasteczko szykuje się do WEF

  Choć panele zaczynają się dopiero jutro, już dziś do Davos ściągają VIP-y z całego świata. Personel zaprowadza ostatnie porządki. W tym roku ten alpejski kurort będzie gościł 40 głów państw i 14 noblistów.W tegorocznym spotkaniu udział weźmie blisko 2,5 tys. gości z całego...

 • Alexis Tsipras vs. Wolfgang Schaeuble. Pośrodku Emma Marcegaglia, szefowa Eni
  Grecja vs. Niemcy w Davos. Przyszłość Europy zagrożona jak nigdy dotąd

  Nowy rok, stare problemy. Europa coraz bardziej przypomina puszkę Pandory. Grecja wciąż nie wyszła na prostą, pogłębia się fragmentaryzacja politycznego krajobrazu Europy, a do tego do n-tej potęgi urósł problem uchodźców, szturmujących unijne granice. Lepiej nie będzie. Oliwy do ognia dolewają narastająca destabilizacja na Bliskim Wschodzie i zawirowania na rynkach energetycznych. Choć tematem przewodnim panelu pt „Przyszłość Europy” były dysputy, czy Unia podoła tym wszystkim wyzwaniom, oczy obserwatorów były zwrócone na premiera Grecji Alexisa Tsiprasa i niemieckiego ministra finansów Wolfganga Schaeuble. Od tego, jak wypadnie w Davos szef greckiego rządu, zależy, czy kredytorzy popuszczą jego krajowi.

 • Davos 2016: Przyszłość ma zmarszczki. A co, jeśli wciąż będziesz żył w 2100 roku?

  Gdybyśmy za oknem mieli Polskę Jagiellonów, to ty, drogi czytelniku, najprawdopodobniej byś już nie żył. Statystyki nie pozostawiają złudzeń: mieszkaniec Europy w średniowieczu dożywał przeciętnie 28 lat. Ówczesne dzieci nie znały więc, co to dziadkowie, a współczesny trzydziestoparolatek uważany był za starca. Ten stan rzeczy zmienił się dopiero w XIX wieku wraz z postępem technologicznym, który znacznie wydłużył ludzkie życie. W ciągu ostatniego stulecia. „wiek balzakowski” wydłużył się o kolejne 3 dekady, a miejsca w autobusie ustąpimy co najwyżej 70-latkowi. A co, jeśli granica zostanie przesunięta o kolejnych parę dekad?

 • Premier Kanady Jean Chrétien wsłuchuje się w przemowę prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego (Davos 1999 r.)
  Jak w historii o pucybucie: od alpejskiego grajdołka po ekskluzywny kurort. Tłumaczymy, jak Davos został... Davos

  227 VIP-ów na tysiąc mieszkańców. Takiego stężenia bogactwa i władzy jak obecnie w szwajcarskim Davos nie doświadczysz w żadnym miejscu na Ziemi. To w tym niespełna 11-tysięcznym alpejskim miasteczku 46. już raz z rzędu odbędzie Światowe Forum Ekonomiczne (WEF), w którym weźmie udział 2,5 tys. najważniejszych osobistości z całego świata. Davos nie zawsze jednak działał na światową elitę jak magnes. Gdyby nie pewne wydarzenie sprzed pięciu dekad, ten górski kurort nigdy nie znalazłby się w lidze najważniejszych miast na świecie.

 • W tym roku do Davos przyjedzie blisko 2,5 tys. uczestników z całego świata. Jest to już 46-ta edycja zimowego Forum.
  Davos 2016: naTemat rusza z relacją live z najważniejszej platformy dyskusyjnej świata

  Kevin Spacey, Leonardo DiCaprio, David Cameron i Witold Waszczykowski. Dlaczego umieściliśmy te nazwiska w jednym rzędzie? Wymienione osoby – oprócz pozostałych 2,5 tys. wielkich postaci z całego świata – ściągają właśnie do szwajcarskich Alp, by wziąć udział w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Mimo że organizowane od 45 lat, to właśnie tegoroczna edycja (20-23 stycznia) ma spore szanse, by doczekać się przydomka „wyjątkowa”. Dlaczego? Dowiedz się z relacji Davos live, którą nadajemy w trybie na żywo specjalnie dla naszych czytelników. Wyłącznymi partnerami transmisji w naTemat są CNN i Vivus.pl.