Śpij spokojnie, czyli lista najlepszych aplikacji do... snu!
Softonic
04 sierpnia 2014, 08:46·5 minut czytania
Publikacja artykułu: 04 sierpnia 2014, 08:46
Źle sypiasz? Spróbowaliśmy zebrać wszystkie pomocne aplikacje, które oferują praktyczną pomoc w zasypianiu i nie mają żadnych przeciwwskazań w zwalczaniu bezsenności. Pomogą one ustabilizować sen i lepiej się wysypiać.
Niestety wiele osób ma problemy z normalnym snem. Wśród sposobów na zdrowy sen są specjalne aplikacje, które nam w tym pomagają. Największą ich zaletą jest to, że nie powodują skutków ubocznych i sami na sobie możemy przetestować, czy działają.
Prezentujemy zatem 7 aplikacji, które pozwolą Ci odnaleźć spokój w nocy i powrócić do dobrego snu.
Sleep Cycle alarm clock
Ta aplikacja to sprytny budzik. Dla prawidłowego użytkowania programu nasz smartfon powinien znajdować się w czasie snu na łóżku. Najlepiej gdzieś w pobliżu głowy, jednak nieprzykryty poduszką.
Dzięki takiemu ułożeniu aplikacja przeanalizuje nasze fazy snu i obudzi Cię w momencie, gdy sen jest najlżejszy.
Jakie będą rezultaty? Budzimy się bardziej wypoczęci i rześcy. Oczywiście, jak w każdym tradycyjnym budziku możesz ustawić konkretną godzinę, a on przebudzi Cię w najlepszym możliwym czasie, czyli 30 minut przed planowaną porą wstawania.
Aplikacja oferuje jednak jeszcze wiele innych usług oprócz budzika. Można tu wymienić statystykę jakości snu, możliwość dodawania notatek do nich i monitorowanie aktywności fizycznej w ciągu dnia, aby sprawdzić, jak wpływa na sen.
Uwagi użytkowników w App Store są jednymi z bardziej entuzjastycznych dla jakichkolwiek aplikacji. Spróbuj koniecznie!
Sleep Sounds and SPA, Music for Insomnia Relief, Power Nap, Relaxation, Snooze, Massage Therapy,Yoga oraz Better Sleep
Wspólna cecha tych aplikacji? Relaks. Jeśli chcesz oczyścić swoją głowę przed snem, aby szybko i łatwo zasnąć, spróbuj właśnie tych aplikacji.
Znajdziemy w nich wiele różnych spokojnych dźwięków i cichą, przyjemną muzykę, która w powiązaniu z odpowiednimi zdjęciami potrafi przynieść nam sporą ulgę. Możemy wybierać wiele kombinacji i łączyć różne dźwięki i obrazy.
Możemy też nastawić zegar, który miłymi dźwiękami, stopniowo podgłaśnianymi, delikatnie wybudzi nas ze snu.
Dzięki obsłudze AirPlay dźwięki mogą być przesyłane do zewnętrznych głośników, nawet tych wbudowanych w nasz telewizor. Jest to bardzo ciekawe i rzadko spotykane rozwiązanie. Znajdziemy również coś dla dzieci – w zestawie mamy sześć kołysanek.
Wykonywanie hatha yoga oferowanej w tej aplikacji ma przynieść nam specyficzne rozwiązanie problemów ze snem.
Ćwiczenia są opisane oraz pokazane w bardzo dokładnych sposób na cyfrowych rysunkach i sklasyfikowane według trudności wykonywania. Deweloperzy twierdzą, że nawet początkujący jest w stanie zrobić wszystkie pozy. Osobiście uważam jednak, że potrzeba troszkę znajomości całej filozofii i spokojnego przećwiczenia wszystkich figur. Ja oceniam ten poziom bardziej na średnio-zaawansowany.
Każdemu ćwiczeniu towarzyszy miła i relaksująca muzyka, która pomaga się skoncentrować.
Autorzy polecają ćwiczyć dwa razy dziennie, w tym jedną sesje należy wykonać tuż przed snem.
pzizz sleep
Po naciśnięciu przycisku Start aplikacja tworzy indywidualne połączenie dźwięku, głosu i muzyki, które są pobierane z jej biblioteki. W taki właśnie sposób za każdym razem dostaniemy inną ścieżkę dźwiękową.
To poprzez kojące dźwięki mamy się uspokoić i wyciszyć. Istnieje możliwość ustawienia muzyki w trybie normalnym, stereo bądź 3D. Aplikację można zaprogramować, aby grała non stop – od 10 minut, aż do 10 godzin. Przyda się nam to szczególnie przed snem, kiedy będziemy mogli swobodnie zasnąć przy kojących uszy dźwiękach, a aplikacja sama się potem wyłączy.
Głębia poszczególnych odgłosów się różni, co pozwala mieszać je w dowolny sposób.
Pobierz pzizz sleep dla Androida (chwilowo na prośbę producenta aplikacja została usunięta ze sklepu Google Play. W niedługim czasie, po wyeliminowaniu błędów występujących podczas pracy na systemie Android, aplikacja powinna być ponownie dostępna)
Sleepmaker Rain Free
Ile rodzajów odgłosu deszczu potrafisz sobie wyobrazić? Dużo! Ulewny deszcz, drobne kropelki na szkle, krople uderzające w dach samochodu, spore krople spadające leniwie z dachu na chodnik i wiele, wiele innych. A wszystko to w jednej aplikacji!
Szum deszczu jest swoistym rodzajem kołysanki. Aplikacja charakteryzuje się wysoką jakością dźwięku, szczególnie jeśli skorzystamy z przesyłania muzyki do dedykowanego głośnika za pomocą aplikacji AirPlay.
Jeśli zdecydujesz się na wykupienie wersji Pro, uzyskasz dostęp do 24 dodatkowych odgłosów.
SleepBot – Smart Cycle Alarm with Motion & Sound Tracker
To kolejny inteligentny budzik, który kontroluje rytm snu i wybudza Cię w odpowiednim czasie i w najłagodniejszy sposób. W środku znajdziemy dość sporą bibliotekę dźwięków pozwalających również na relaks przed snem.
Mamy do wyboru 10 różnych alarmów, a każdy z nich można dodatkowo skonfigurować, aby się upewnić, że nas z pewnością obudzi.
Jakość snu jest monitorowana i pokazana w postaci wykresów, które pozwalają dowiedzieć się, w jaki sposób śpimy.
Tak długo, jak nie wypróbujesz tej aplikacji i nie zobaczysz wykresów, ciężko będzie Ci zrozumieć, w jaki sposób działa. Pokazywane statystyki często potrafią nam odpowiedzieć, dlaczego niespokojnie śpimy. Dzięki temu można rozwiązać ten problem, eliminując jego przyczynę.
Twilight
Wielu z nas ma nawyk korzystania z tabletu lub smartfona tuż przed pójściem spać, aby coś przeczytać bądź zagrać w jakąś grę.
Pojawienie się jednak niebieskiego światła, jakie daje ekran LED, hamuje w naszym organizmie melatoninę wytwarzaną przez szyszynkę, która reguluje cykl snu i czuwania.
Twilight dostosowuje jasność ekranu w smartfonie i tablecie w oparciu o porę dnia. W nocy obniża dodatkowo temperaturę kolorów w taki sposób, aby nasze urządzenia emitowały światło o kolorze czerwonym i dużo mniej jaskrawym. Pomaga nam w ten sposób zasnąć, oszukując lekko nasz organizm.
Aplikacji możesz używać, kiedy tylko chcesz, a dostaniesz w zamian mniej zmęczone oczy i milszy sen. Warto się nad nią zastanowić, gdyż dobry sen wpłynie udanie na Twój kolejny dzień.
Aplikacje, które przedstawiliśmy, mogą z pewnością pomóc lepiej spać, ale nie zastąpią profesjonalnej konsultacji z lekarzem w przypadku poważnych problemów z bezsennością. Jeśli taki problem trwa przez pewien czas, trzeba skonsultować się z ekspertem, aby zrozumieć przyczyny i móc skutecznie z nimi walczyć.
Na początek warto spróbować z powyższymi aplikacjami. Być może wpłyną bardzo mocno na jakość Twojego snu, a z pewnością nie przyniosą żadnych skutków ubocznych. A zatem.. dobranoc!
Autor: Pier Francesco Piccolomini, tekst pochodzi z serwisu Softonic.pl