Abp Gądecki ostrzega przed..."uczeniem chłopców, że winni sprzątać, a nie czekać, aż zrobią to dziewczynki"

Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP ostrzega przed "genderyzmem".
Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP ostrzega przed "genderyzmem". Fot. Grzegorz Skowronek / Agencja Gazeta
- Niektórym rodzicom podoba się uczenie chłopców, że winni po sobie sprzątać, a nie czekać, aż zrobią to za nich dziewczynki - mówi w najnowszym wywiadzie przewodniczący Komisji Episkopatu Polski i metropolita poznański abp Stanisław Gądecki. I w ten właśnie sposób hierarcha... ostrzega przed "lansowaną pod płaszczykiem programu równościowego ideologią genderyzmu".


Twierdza Kościół znowu oblężona...
W rozmowie z "Naszym Dziennikiem" lider Kościoła katolickiego w Polsce przekonuje, że pewne siły wykorzystują pociągające równościowe hasła, by "w imię przezwyciężania stereotypów uwarunkowanych kulturowo ukazać różne modele partnerskie jednopłciowe jako równoważne rodzinie". To jeden z najważniejszych przykładów na "nieprawdopodobną walkę przeciw chrześcijaństwu", na którą abp Stanisław Gądecki zwracał niedawno uwagę w jednej z homilii.

Gender to jednak nie jedyny wróg, który oblega dziś twierdzę nadwiślańskiego Kościoła. Przewodniczący KEP zwraca również uwagę na Unię Europejską. – Od momentu wejścia Polski do UE w 2004 roku polska rodzina mierzy się także z agresywną propagandą wielu organizacji - alarmuje. Zagrożenie duchowny identyfikuje w instytucjach rządowych, fundacjach i środkach masowego przekazu.

Zdaniem abp. Gądeckiego, szczególnym zagrożeniem dla Kościoła są właśnie media, bo większość z nich ma znajdować się w rękach "ugrupowań lewicowych i liberalnych". - Ponadto od 1989 roku wciąż w tych samych rękach pozostają najbardziej opiniotwórcze ośrodki. A przecież nie jest tajemnicą, że środowiska te wręcz z definicji atakują Kościół i wartości chrześcijańskie, gdyż stoją one na przeszkodzie w dążeniu tych środowisk do pełnej dechrystianizacji Polski - mówi.


"Wspólne mieszkanie młodych to samookaleczanie"
W najnowszym wywiadzie szef Episkopatu Polski zwraca się także ze stanowczym wezwaniem skierowanym do polskiej młodzieży. - Wspólne zamieszkiwanie młodych przed ślubem staje się coraz powszechniejsze, chociaż stanowi to samookaleczanie ich miłości - podkreśla hierarcha. Jeszcze poważniejsze zagrożenie dla naszego kraju abp Stanisław Gądecki upatruje jednak w "wykluczeniu ślubu" i "mentalnością antykoncepcyjną".

- Obserwujemy przede wszystkim rosnącą liczbę konkubinatów, małżeństw „na próbę” i małżeństw zawieranych tylko cywilnie, które spotykają się nie tylko z milczeniem, ale czasami wręcz z aprobatą ze strony rodziców, a nawet dziadków - grzmi metropolita poznański.

Źródło: NaszDziennik.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...