Nie bój się psychoterapii!

abcZdrowie.pl
Nerwica, depresje, zaburzenia osobowości to przypadłości, które coraz częściej towarzyszą współczesnemu człowiekowi. Odpowiedzią na nie jest psychoterapia – zespół technik stosowanych w celu leczenia różnorodnych zaburzeń o podłożu psychicznym. Istnieje zarówno psychoterapia indywidualna, jak i grupowa.

Coraz większą popularnością cieszy się obecnie psychoterapia dla par i dzieci (więcej na jej temat dowiesz się na stronie http://portal.abczdrowie.pl/psychoterapia-dzieci).

Celem psychoterapii jest zazwyczaj zmiana zachowań i postaw pacjenta, a także wspomożenie rozwoju jego emocjonalnych kompetencji. Zalicza się tutaj choćby umiejętność radzenia sobie ze stresem, wyzbycie się lęków, działania zmierzające ku wzrostowi jego samooceny. Wiele osób borykających się z podobnymi problemami nie chce lub po prostu nie ma odwagi udać się po poradę do specjalisty. Taka postawa – w tym, a także w przypadku innych chorób, może nieść naprawdę groźne dla naszego zdrowia konsekwencje. Dlatego też portal abcZdrowie.pl przygotował projekt „Lekarze z misją”, skupiający lekarzy, dietetyków i psychologów, którzy nieodpłatnie i rzetelnie odpowiadają na tysiące pytań użytkowników. Jednym z najbardziej aktywnych ekspertów jest mgr Justyna Plucińska, psychoterapeuta z Tarnowskich Gór. Od momentu dołączenia do projektu odpowiedziała na 269 pytań, za co otrzymała 137 podziękowań. Jej aktywność została wynagrodzona 1482 punktami, dzięki czemu dołączyła do grona najbardziej aktywnych specjalistów minionego miesiąca.

Psychoterapeuta mgr Justyna Plucińska kieruje prywatnym ośrodkiem oferującym pomoc osobom dorosłym. Przeprowadzi także specjalistyczne szkolenia w zakresie komunikacji. Stosowana przez nią terapia oparta jest o paradygmat psychodynamiczny (praca wglądowa). Leczenie psychologiczne obejmuje takie choroby, jak między innymi depresja (http://portal.abczdrowie.pl/depresja), zaburzenia lękowe, psychosomatyczne, czy obsesyjno-kompulsywne, fobie społeczne i nerwice. Przyjmuje w Śląskim Centrum Psychoterapii i Psychoedukacji.

Autor: Anna Kołodziejczyk