Strzelanina w Orlando na Florydzie! Terrorysta zaatakował klub gejowski, zginęło 50 osób

W pierwszych raportach policja informowała o co najmniej 20 zabitych po strzelaninie w klubie w Orlando na Florydzie. Szybko tragiczny bilans się zwiększył...
W pierwszych raportach policja informowała o co najmniej 20 zabitych po strzelaninie w klubie w Orlando na Florydzie. Szybko tragiczny bilans się zwiększył... Fot. CNN
Zwolennikom ograniczenia swobody w dostępie do broni w USA chyba trudniej będzie znaleźć lepsze argumenty niż te, których dostarczyły tragiczne wydarzenia z mijającego weekendu, do których doszło w Orlando na Florydzie. W piątkowy wieczór zastrzelono tam piosenkarkę Christinę Grimmie. W niedzielę doszło tymczasem do kolejnej strzelaniny, podczas której w jednym z klubów napastnik zabił co najmniej 50 osób.


Pierwotnie informowano o co najmniej 20 zabitych. Policja z Orlando nie ukrywała jednak, że bilans ofiar śmiertelnych strzelaniny w klubie Pulse może szybko wzrosnąć. Do szpitali przewieziono bowiem kolejne 42 osoby, wśród których znaleźli się bardzo ciężko ranni. Najnowsze informacje mówią już o 50 ofiarach śmiertelnych i o 53 rannych.
Dlaczego w jeden weekend w Orlando doszło do dwóch tak tragicznych strzelanin? Odnalezienie odpowiedzi na to pytanie będzie utrudnione, gdyż w sprawca ataku na klub nocny zginął w czasie wymiany ognia z policją. Morderca Christiny Grimmie popełnił samobójstwo.

Wstępnie amerykańskie organy ścigania wydarzenia z dzisiejszej nocy zakwalifikowały jako akt terrorystyczny. Co oznacza, że nad rozwiązaniem tej sprawy pracować będą nie tylko policjanci, ale przede wszystkim agenci FBI i innych agencji federalnych. To oni będą też badali, czy zabójstwo piosenkarki i strzelanina w Pulse mają ze sobą związek.

Wiadomo już, że terrorysta, który zabił 50 osób, był Afgańczykiem. Dziennikarze ze stacji CNN twierdzą, że 29-letni Omar S. Mateen był znany FBI, ponieważ podejrzewany był o "zradykalizowanie się" i uznawany był za sympatyka ISIS. Mężczyzna został zastrzelony przez funkcjonariusza SWAT. Nie wiadomo, czy działał na własną rękę i czy ktoś mu pomagał.


Według doniesień stacji NBC News Mateen tuż przed zamachem zadzwonił pod numer alarmowy 911 i wygłosił formułę wierności wobec Państwa Islamskiego.

źródło: CNN / FOX News
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Renault 0 0Jazda w tym aucie to czysta przyjemność. Rodzina będzie zachwycona
Brita 0 0Co powinno pić dziecko? Dobrą wodę znajdziesz nie tylko na sklepowych półkach
TYLKO W NATEMAT 0 0PiS przystąpił do realizacji obietnic, czyli dlaczego Polacy będą zarabiali mniej
0 0Tak PiS załata budżet. W styczniu ceny alkoholu i papierosów pójdą w górę!
Leroy Merlin 0 0Glamour, a może... pustynny? Najnowsze ekscytujące trendy w urządzaniu wnętrz
Möller's 0 0Jak wspierać rozwój dziecka po 4 tygodniu życia? Ten składnik warto wprowadzić do diety
dad:HERO 0 0I wtedy wchodzi Pepsi, cała na różowo… Wina musującego z logiem tej firmy się nie spodziewałeś
Volvo 0 0Chcesz tanio kupić nowy samochód? To najlepszy moment. Zobacz, co wymyśliło Volvo
0 0Takich ludzi trzeba jak najszybciej wyeliminować z dróg. "Bogate dzieciaki" chwalą się piractwem