RELACJA ZAKOŃCZONA

Manifestacja na placu Taksim

Na placu Taksim w Stambule po godz. 20:00 rozpoczęła się manifestacja. Jak informuje TVN24, młodzi ludzie okazują jedność narodu.

Samolot z Polakami wystartował z Antalyi

Polscy turyści są już w samolocie. Po interwencji MSZ linie Travel Service wreszcie zareagowały. Wycieczkowicze koczowali na lotnisku od godziny 11.

MSZ interweniuje w sprawie lotu obsługiwanego przez Travel Service

Turyści od godz. 10 - 11 czekają na samolot linii Travel Service. Jak pisze nasza reporterka, powinien pojawić się ok. godz. 21, a następnie zabrać Polaków do Warszawy. Nieoficjalnie linie otrzymały taki nakaz od naszego MSZ. Sprawa nabrała politycznego znaczenia. – To skandal, że tu utknęliśmy. Absolutnie nie było podstaw. Tu jest spokojnie, nic się nie dzieje – dostajemy taką wiadomość z Antalyi – Wszyscy wyjechali, tylko my zostaliśmy.

Lot z Antalyi do Warszawy opóźniony. Nie wiadomo, czy turyści wrócą dziś do kraju

Katarzyna Zuchowicz

Prawie wszystkie loty opóźnione. Podobno leci po nas samolot z Izraela, nie z Warszawy. Nie ma internetu, więc nic nie wiemy. Ale kompletnie nie czuć, ze cokolwiek się działo czy dzieje.

Aresztowania w bazie Incirlik, gdzie stacjonują samoloty USA

Koniec operacji przeciw spiskowcom

Stacja CNN Turk podała, że tureckie siły bezpieczeństwa zakończyły operację przeciwko spiskowcom w siedzibie sztabu generalnego.

Giełda po wydarzeniach w Turcji - złoty może osłabnąć

Turecka lira zanotowała silne osłabienie w reakcji na doniesienia o przewrocie wojskowym. To może oznaczać, że w dół polecą też inne waluty - w tym frank szwajcarski i złoty.