Guy Verhofstadt nie przejął się groźbami ekipy Kaczyńskiego. "Jestem już na czarnej liście Putina"

Wpływowy Belg nic sobie nie robi z działań Reduty Dobrego Imienia.
Wpływowy Belg nic sobie nie robi z działań Reduty Dobrego Imienia. Fot. Screen/Twitter
Guy Verhofstadt, przewodniczący grupy liberalnej w Parlamencie Europejskim, jednym twittem podsumowuje działania Reduty Dobrego Imienia. Stwierdza, że skoro jest już na czarnej liście Władimira Putina, to może zaryzykować także trafienie na czarną listę Kaczyńskiego.

Zaczęło się od krytyki nacjonalistycznych haseł, które pojawiły się na Marszu Niepodległości. Guy Verhofstadt był jednym z tych, którzy najgłośniej mówili o tym, że wśród maszerujących ulicami Warszawy byli skrajni nacjonaliści. Potępił władze, które nie zajęły żadnego stanowiska wobec organizatorów marszu udając, że nic złego się nie stało. "Dlaczego nie ma potępienia faszystowskich symboli ze strony polskiego rządu" – pytał na Twitterze Verhofstadt.
Warto przy tym podkreślić, że belgijski polityk nie potępiał Polski jako takiej, tylko tych, którzy dali przyzwolenie na przemarsz ONR i nie zareagowali na to, co się w Warszawie podczas marszu działo. "W ubiegłym stuleciu Polska wyzwoliła się od nazizmu, faszyzmu i pokonała komunizm. Od przystąpienia do UE Polska jest lokomotywą dla rozwoju demokracji w Europie Wschodniej" – pisał o Polsce. Mimo to przewodniczący frakcji liberałów podpadł zwolennikom dobrej zmiany.
Później jeszcze Belg podpadł "dobrej zmianie" podczas debaty w Europarlamencie – gdy przemawiał, salę obrad opuścił demonstracyjnie europoseł PiS prof. Ryszard Legutko.
Poland #Eplenary

PiS Leader Prof. Ryszard Legutko ran away from a debate with me. I wanted to tell him that Polish citizens must never be the victim of the reactionary agenda of Kaczynski! Lider PiS uciekł z debaty ze mną. Chciałem mu powiedzieć, ze Polacy nie mogą być ofiarami reakcyjnej agendy Kaczyńskiego!

Opublikowany przez Guy Verhofstadt na 15 listopada 2017
Reduta Dobrego Imienia zapowiedziała na Twitterze, że składa pozew przeciwko przewodniczącemu. "W związku ze skandaliczną wypowiedzią Guya Verhofstadta posła do Parlamentu Europejskiego w trakcie debaty poprzedzającej uchwalenie antypolskiej rezolucji, uprzejmie proszę Pana Wojewodę (...) o uznanie Guya Verhofstadta za osobę niepożądaną na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i wydanie decyzji o wydaleniu z terytorium Rzeczpospolitej Polskiej wobec spełnienia przesłanki: zagrożenie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego" – napisała do Wojewody Mazowieckiego prezes RDI Mira Wszelaka.
Guy Verhofstadt jednak najwyraźniej nic sobie z tego nie robi. – Jestem już na czarnej liście Władimira Putina. Jest ryzyko, ze znajdę się też na czarnej liście pana Kaczyńskiego – stwierdził w odpowiedzi Belg. Trudno o bardziej wymowny komentarz…
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.