Polski rynek gamingowy bardzo wiele zawdzięcza szczególnie jednej postaci – białowłosemu pogromcy potworów przeniesionemu z kart powieści Andrzeja Sapkowskiego na ekrany komputerów przez studio CD Projekt RED. 26 października 2007 roku ukazała się gra ze słynnym Białym Wilkiem roli głównej – Wiedźmin, która stała się hitem na skalę światową, a co za tym idzie jedną z najbardziej rozpoznawalnych za granicą polskich marek.
Akcja gry toczy się 5 lat po wydarzeniach z Sagi o wiedźminie. Gracz wciela się w postać Geralta z Rivii – jednego z wiedźminów, czyli obdarzonych nadludzkimi zdolnościami płatnych zabójców potworów – który w tajemniczych okolicznościach powraca do życia, tracąc przy tym pamięć. Bohater z amnezją trafia do Kaer Morhen, która zostaje zaatakowana przez organizację zwaną Salamandrą. Napastnicy kradną z twierdzy receptury wiedźmińskich mutagenów. Wyruszając na poszukiwania złoczyńców, Geralt wpada na trop sięgającego szczytów władzy spisku.
Stworzona przez Polaków gra odniosła sukces komercyjny. W ciągu trzech dni od premiery znalazła w Polsce 35 tysięcy nabywców, ustanawiając rekord otwarcia w polskiej branży Do końca maja 2011 roku jej sprzedaż wyniosła blisko 2 mln kopii. Co więcej, na swoim koncie zgromadziła ok. 100 nagród i wyróżnień, w tym dla najlepszy gry fabularnej od takich serwisów jak Absolute Games, IGN i GameSpy. Redakcja serwisu Gry-Online w 2014 roku przyznała jej 13. miejsce na liście najlepszych gier cRPG wszech czasów.
Wydany w 2007 roku Wiedźmin zapoczątkował obsypaną nagrodami i bijącą rekordy sprzedaży serię gier fabularnych osadzonych w uniwersum fantasy potocznie określanym jako świat wiedźmina. 19 września 2008 roku produkcja doczekała się Edycji Rozszerzonej z dwiema nowymi przygodami. W 2011 roku wyszedł jej pierwszy sequel Wiedźmin 2: Zabójcy królów, natomiast w 2015 roku światło dzienne ujrzała zamykająca trylogię część cyklu, Wiedźmin 3: Dziki Gon.
Partnerem akcji #100momentów na 100-lecie niepodległości jest Kulczyk Investments. Wspólnie pokazujemy 100 gospodarczo-biznesowych wydarzeń z ostatnich 100 lat, które były istotne dla naszego kraju