"Uwaga, smartfon!". Mistrzowski klip Tramwajów Warszawskich pokazuje plagę naszych czasów

Klip Trawmajów Warszawskich o smartfonowych zombie.
Klip Trawmajów Warszawskich o smartfonowych zombie. fot. Facebook/Tramwaje Warszawskie
Kim są smartfonowi zombie? Zna ich każdy, kto podróżuje metrem, autobusem czy tramwajem. Wpatrzeni w ekran telefonów, nie widzą poza nimi świata. Ten syndrom dotknął wielu z nas. Można się śmiać, ale gdy zombie wychodzą na ruchliwą ulicę, robi się naprawdę niebezpiecznie.

"Smartfon! Epidemia ogarnia miasto" – ten genialny klip, który pokazały Tramwaje Warszawskie, opisuje zjawisko w stylu dobrego horroru. Posiadacze smartfonów w tramwajach są pokazani jako zombie. Siedzą pogrążeni w letargu i nie ma z nimi kontaktu. W kolejnej scenie słyszymy "kolejny okaz, panie doktorze, ta mi się z kolei pod tramwaj samochodem wjechała". I widzimy zombie wywożone na taczce.

"Większość zainfekowanych w chwili wystawienia na działanie czynnika chorobotwórczego, przejawia objawy deuteranopii. Mylą czerwień z zielenią. Zaczyna się od ustania funkcji myślowych, a potem... wychodzą na ulice. Zaawansowana technologia zdaje się wprowadzać ich w stan otępienia. Wystawieni na jej działanie przestają reagować na inne bodźce" – słyszymy na filmie.

Zombie na warszawskich ulicach to poważny problem! ☣ Obejrzyjcie spot i dowiedzcie się kim są smartfonowi zombie i jak im pomóc! Komenda Stołeczna Policji Straż Miejska Warszawa Warszawski Transport Publiczny Urząd Komunikacji Elektronicznej Fundacja Jednym Śladem Fundacja "Jedź Bezpiecznie" Fundacja ZenDriving Fundacja OPUTW Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstwo Infrastruktury Biuro Rzecznika Praw Dziecka Hanna Gronkiewicz-Waltz Radio Kolor 103 FM TVP3 Warszawa Uwaga Kierowcy Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego Teatr Kamienica

Opublikowany przez Tramwaje Warszawskie Środa, 20 czerwca 2018
"Terapia bywa brutalna, ale to nic w porównaniu z 50-tonowym tramwajem. Tam, w prawdziwym świecie. Odłóż smartfon i żyj!" – taka jest dosadna puenta. Klip został nagrany w ramach kampanii społecznej na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...