Spowiedź Hitlera. Pisarz o polskich korzeniach jest święcie przekonany, że dyktator przeżył wojnę

Czy Hitler przeżył wojnę? Tak twierdzi pisarz Christopher Macht w swojej najnowszej książce ''Spowiedź Hitlera 2. Szczera rozmowa 20 lat po wojnie'', która ukaże się w Polsce już 19 września
Czy Hitler przeżył wojnę? Tak twierdzi pisarz Christopher Macht w swojej najnowszej książce ''Spowiedź Hitlera 2. Szczera rozmowa 20 lat po wojnie'', która ukaże się w Polsce już 19 września Wydawnictwo Bellona
Choć już 70 lat minęło od największej hekatomby w dziejach ludzkości, II wojna światowa wciąż kryje mnóstwo tajemnic. Co łączy 46 zaginionych niemieckich U-bootów, trwające do 1947 roku śledztwo FBI i kobiecą czaszkę? Sensacyjnego wyjaśnienia udziela książka ''Spowiedź Hitlera 2. Szczera rozmowa 20 lat po wojnie.''


30 kwietnia 1945. Szturmujące Berlin wojska radzieckie zbliżają się do gmachu Kancelarii Rzeszy. W tamtejszym bunkrze Adolf Hitler popełnia samobójstwo, strzelając sobie w skroń. Zwłoki przywódcy Niemiec i jego żony Evy Braun spalają na zewnątrz wierni esesmani. Tak kończy jeden z najbardziej znanych w historii dyktatorów.


To oficjalna wersja wydarzeń, jaką podaje się w większości książek historycznych. Christopher Macht, niemiecki pisarz o polskich korzeniach, znany z odkrycia skryptów ostatnich rozmów Hitlera, rzuca rękawicę tej dominującej w historiografii narracji. Bez cienia wątpliwości twierdzi, że wódz III Rzeszy przeżył wojnę, i ma na to mocne dowody.

W 2016 r. autor na stronach swojej poprzedniej książki ''Spowiedź Hitlera. Szczera rozmowa z Żydem'' przedstawił światu zapis ostatniego wywiadu z okrytym ponurą sławą Austriakiem. Teraz z pełną świadomością decyduje się wykonać krok, który nie da się inaczej nazwać, jak wbiciem kija w mrowisko. I za nic ma oskarżenia o szukanie rozgłosu.
Christopher Macht
Fragment książki ''Spowiedź Hitlera 2. Szczera rozmowa 20 lat po wojnie'', wydawnictwo Bellona

Jestem jedną z tych osób, która może bez cienia wątpliwości potwierdzić, że... Adolf Hitler przeżył II wojnę światową. Brzmi sensacyjnie? Być może, ale właśnie taka jest prawda. – Gówno prawda! – krzyknie tłum historyków. Bardzo proszę, krzyczcie, ile tylko macie sił. Ale nikt prawdy nie zakrzyczy, nawet jeśli jest ona jedną wielką sensacją!

Gwoli ścisłości, tezy o tym, że Hitler przeżył wojnę, nie są niczym nowym. Od wielu lat pojawiały się w mediach za sprawą domorosłych badaczy i twórców teorii spiskowych, zawsze jednak egzystowały na marginesie mainstreamowej historii. Christopher Macht nie tylko zebrał w całość te barwne opowieści, ale również wskazał kolejne poszlaki.
Czym była willa Wintera na Wyspach Kanaryjskich? Do czego służyła sieć tajnych dróg w argentyńskim Misiones? Autor wskazuje, że jest jeszcze wiele innych miejsc, o których ludzie nie mają zielonego pojęcia, gdy tymczasem są one kluczem do zdemaskowania jednego z największych, jeśli nie największego spisku w nowożytnej historii.

Sequel ''Spowiedzi Hitlera'', podobnie jak pierwsza część, nie jest klasyczną literaturą faktu rozumianą jako opisywanie wydarzeń historycznych stylem pracy naukowej. Pochodzący z brandenburskiego miasteczka Wandlitz pisarz proponuje atrakcyjniejszą formę – swoje odkrycia przedstawia w wymyślonej rozmowie dr Eduarda Blocha z Führerem.
Całość tego wywiadu-rzeki stanowi misterną układankę ułożoną z fascynujących elementów, począwszy od hipokryzji Aliantów, poprzez mroczne oblicze Czerwonego Krzyża i Watykanu, a skończywszy na tajemnicach działającej pod przykrywką religijnego kultu kolonii. Wszystkie wątki prezentowane są w szerokim kontekście historycznym.
Christopher Macht
Fragment książki ''Spowiedź Hitlera 2. Szczera rozmowa 20 lat po wojnie'', wydawnictwo Bellona

Byłem oddzielony od tego całego plebsu, który pracował na nasze utrzymanie. Mieliśmy oddzielny kompleks, do którego wchodzili tylko zaufani ludzie. Były tajne tunele i podziemne przejścia. Do tego wieże strażnicze, dzięki którym widać było całą okolicę. I oczywiście mieliśmy magazyny broni.

Długą rozmowę z twórcą III Rzeszy przeplatają opisy jego samopoczucia i zachowania. Dodatkowo rolę przerywników odgrywają kartki wyrwane z fikcyjnej powieści o Simonie Thanwieselu, tropiącym Hitlera łowcy nazistów. Nie brakuje oczywiście dokumentów historycznych takich jak fotografie czy notatki służb wywiadowczych.
Kontynuację ''Spowiedzi Hitlera'' napisano współczesnym językiem, dlatego też jej lektura będzie przystępna dla każdego, kto przepada za opowiadaniem o historii w oryginalny sposób, w formie ciekawostek i dających do myślenia wydarzeń. Czy należy podejść do wielu z nich z rezerwą? Oczywiście, jak do wszystkich kontrowersyjnych tez.


Chętni na własną analizę? Książka, która jak twierdzi wydawca ''zmieni bieg historii'' i sprawi, że ''po jej przeczytaniu trzeba będzie pisać na nowo szkolne podręczniki'' trafi do ogólnopolskiej sprzedaży już 19 września. Najnowsza pozycja w twórczości demaskatora sekretów II wojny światowej ukaże się nakładem wydawnictwa Bellona.

Artykuł powstał we współpracy z wydawnictwem Bellona

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Actina 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze

NIE TYLKO POLITYKA

WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
WYBORY 2019 0 0"Wyborcza": opozycja ma szansę odsunąć PiS od władzy. Jest nowy sondaż

MOTO

0 0Niektórzy wysiadali, bo już nie mieli siły. To najlepsze szkolenie samochodowe w Polsce
0 0Znalazłeś korzystniejsze ubezpieczenie OC? Oto jak bez problemów zmienić firmę ubezpieczeniową