Dominika Kulczyk otrzymała Order Uśmiechu.
Dominika Kulczyk otrzymała Order Uśmiechu. Materiały prasowe
Reklama.
To między innymi dzieci objęte przez Kulczyk Foundation wsparciem w ramach programu Żółty Talerz (największy w Polsce prywatny system wsparcia żywienia dzieci) wystąpiły z wnioskiem o przyznanie tego wyróżnienia Dominice Kulczyk. "Jak nikt inny zasługuje na Order Uśmiechu" – podsumowały.
"Pani Dominika jest Prezesem Kulczyk Foundation i dzięki niej w naszych placówkach
już kolejny rok jest realizowany program Żółty Talerz. W ramach tego programu
każdego dnia w ogniskach i świetlicach TPD otrzymujemy zdrowe, pyszne i kolorowe
podwieczorki" – uzasadniali w swoim liście do Międzynarodowej Kapituły Orderu
Uśmiechu podopieczni Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z całej Polski.
Program Żółty Talerz to największy prywatny system wsparcia żywienia dzieci w Polsce. Jest realizowany w sojuszu w Caritasem, Towarzystwem Przyjaciół Dzieci, Polskim Czerwonym Krzyżem oraz Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce w Polsce. W wrześniu 2018 r. ruszyła III edycja programu, w ramach której w ciągu najbliższych 12 miesięcy 15 tys. dzieci otrzyma ponad 2,7 mln ciepłych i zdrowych posiłków w 310 stołówkach świetlicowych oraz szkolnych w całej Polsce.
– Obiecuję nosić ten order z dumą i – oczywiście – promiennym uśmiechem. Każde dziecko na całym świecie uśmiecha się w tym samym języku, i – niestety – w tym samym też płacze. Dlatego obiecuję, że nie ustanę w wysiłkach, aby promienny, szczery, serdeczny uśmiech gościł na twarzy każdego dziecka – powiedziała Dominika Kulczyk.
Dominika Kulczyk stworzyła serial dokumentalny Efekt Domina i organizowała akcje pomocowe na całym świecie. Od 2013 stoi na czele Kulczyk Foundation, którą założyła wspólnie z rodzicami Grażyną i Janem Kulczykiem. Od tego czasu zrealizowała ponad 200 projektów pomocowych w 58 krajach świata – najwięcej w Polsce. Większość z nich koncentruje się na pomocy najmłodszym.
Kto jest kawalerem Orderu Uśmiechu?
Wśród Kawalerów Orderu Uśmiechu są papieże Jan Paweł II i Franciszek, Dalajlama, Nelson Mandela, twórczyni Muminków Tove Jansson, królowa Szwecji Sylwia, pisarka Ewa Szelburg-Zarembina, piosenkarka Majka Jeżowska, twórca Monaru i Markotu Marek Kotański, a także słynny hollywoodzki reżyser Steven Spielberg, autorka „Harry’ego Pottera” J.K. Rowling czy Irena Sendlerowa, która uratowała podczas wojny życie 2500 żydowskich dzieci.