Dzieci przyznały Dominice Kulczyk Order Uśmiechu. "Zasługuje na niego jak nikt inny"

Dominika Kulczyk otrzymała Order Uśmiechu.
Dominika Kulczyk otrzymała Order Uśmiechu. Materiały prasowe
Dominika Kulczyk odebrała Order Uśmiechu za wybitne działania na rzecz dzieci. To jedyne odznaczenie przyznawane wyłącznie na ich wniosek. Dzieci nadają je już od 50 lat. Dominika Kulczyk to już 1025. osoba, która została wyróżniona w ten sposób.


To między innymi dzieci objęte przez Kulczyk Foundation wsparciem w ramach programu Żółty Talerz (największy w Polsce prywatny system wsparcia żywienia dzieci) wystąpiły z wnioskiem o przyznanie tego wyróżnienia Dominice Kulczyk. "Jak nikt inny zasługuje na Order Uśmiechu" – podsumowały.

"Pani Dominika jest Prezesem Kulczyk Foundation i dzięki niej w naszych placówkach
już kolejny rok jest realizowany program Żółty Talerz. W ramach tego programu
każdego dnia w ogniskach i świetlicach TPD otrzymujemy zdrowe, pyszne i kolorowe
podwieczorki" – uzasadniali w swoim liście do Międzynarodowej Kapituły Orderu
Uśmiechu podopieczni Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z całej Polski.

Program Żółty Talerz to największy prywatny system wsparcia żywienia dzieci w Polsce. Jest realizowany w sojuszu w Caritasem, Towarzystwem Przyjaciół Dzieci, Polskim Czerwonym Krzyżem oraz Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce w Polsce. W wrześniu 2018 r. ruszyła III edycja programu, w ramach której w ciągu najbliższych 12 miesięcy 15 tys. dzieci otrzyma ponad 2,7 mln ciepłych i zdrowych posiłków w 310 stołówkach świetlicowych oraz szkolnych w całej Polsce.


– Obiecuję nosić ten order z dumą i – oczywiście – promiennym uśmiechem. Każde dziecko na całym świecie uśmiecha się w tym samym języku, i – niestety – w tym samym też płacze. Dlatego obiecuję, że nie ustanę w wysiłkach, aby promienny, szczery, serdeczny uśmiech gościł na twarzy każdego dziecka – powiedziała Dominika Kulczyk.

Dominika Kulczyk stworzyła serial dokumentalny Efekt Domina i organizowała akcje pomocowe na całym świecie. Od 2013 stoi na czele Kulczyk Foundation, którą założyła wspólnie z rodzicami Grażyną i Janem Kulczykiem. Od tego czasu zrealizowała ponad 200 projektów pomocowych w 58 krajach świata – najwięcej w Polsce. Większość z nich koncentruje się na pomocy najmłodszym.

Kto jest kawalerem Orderu Uśmiechu?
Wśród Kawalerów Orderu Uśmiechu są papieże Jan Paweł II i Franciszek, Dalajlama, Nelson Mandela, twórczyni Muminków Tove Jansson, królowa Szwecji Sylwia, pisarka Ewa Szelburg-Zarembina, piosenkarka Majka Jeżowska, twórca Monaru i Markotu Marek Kotański, a także słynny hollywoodzki reżyser Steven Spielberg, autorka „Harry’ego Pottera” J.K. Rowling czy Irena Sendlerowa, która uratowała podczas wojny życie 2500 żydowskich dzieci.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...