Co naprawdę napisała Mosbacher do Morawieckiego i Dudy [PEŁNE TŁUMACZENIE]

Pełną treść listu Mosbacher jako pierwsi ujawnili dzienniakrze Dziennika Gazety Prawnej oraz RMF FM.
Pełną treść listu Mosbacher jako pierwsi ujawnili dzienniakrze Dziennika Gazety Prawnej oraz RMF FM. Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta / @BGoduslawski / Twitter
Ten list postawił całą Dobrą Zmianę na baczność. O wystąpieniu Georgette Mosbacher pod adresem Mateusza Morawieckiego przekazanym, teraz to wiemy, też do wiadomości prezydenta Andrzeja Dudy i Joachima Brudzińskiego huczą media od poniedziałku. Ale dopiero teraz poznaliśmy jego treść. Oto pełne polskie tłumaczenie.


Do listu jako pierwsi dotarli dziennikarze RMF FM oraz Dziennika Gazety Prawnej. Tylko w naTemat tłumaczymy pełną treść korespondencji.

Szanowny Ministrze Moraweicki [błąd w nazwisku jak w oryginale - red.]:

Piszę do Pana, żeby wyrazić głębokie zaniepokojenie ostatnimi oskarżeniami jakie członkowie polskiego rządu wysunęli przeciw dziennikarzom oraz kierownictwu TVN oraz Discovery w związku z reportażem śledczym Superwizjera ze stycznia 2018 roku o działalności neonazistów w Polsce.

Jak być może Pan zauważył, minister Joachim Brudzinski oraz członek partii Prawo i Sprawiedliwości publicznie oskarżyli (przez Twitter) TVN o zainscenizowanie urodzin Adolfa Hitlera przedstawionych w materiale.

To zdumiewające, żeby te osoby publiczne atakowały dziennikarzy za wypełnianie ich misji niezależnych mediów w warunkach tak rozwijającej się polskiej demokracji. Jak rozumiem polskie organa ścigania tuż po publikacji materiału uruchomiły odpowiednie działania przeciw grupie ekstremistów, którzy zorganizowali wspomniane wydarzenie.

Jest tym bardziej zaskakujące, że członkowie rządu wydają się teraz bardziej zainteresowani w podważaniu motywów dziennikarzy oraz rzekomych powiązaniach TVN z ekstremizmem.

Rząd Stanów Zjednoczonych stoi zdecydowanie z Polską i całym światem w walce z nienawiścią i ekstremizmem popieranym przez jednostki i grupy gloryfikujące Hitlera i nazistów. Jednocześnie doceniamy liczne poświęcenia jakich Polacy dokonali w czasie II wojny światowej. Jest równie ważne, żeby patrząc w przyszłość, Stany Zjednoczone oraz Polska ustaliły, że wspólnie wspierają wolność mediów i wolność słowa, kamienie węgielne demokracji.

Mam nadzieję, że członkowie Pana rządu powstrzymają się od ataków, nie mówiąc o stawianiu zarzutów, wobec niezależnych dziennikarzy, którzy działają w imieniu interesu publicznego i wzmacniają nasze społeczeństwa.

Z poważaniem,

Georgette Mosbacher

Do wiadomości:

Prezydent Andrzej Duda,

Minister Brudzińksi [błąd w nazwisku jak w oryginale - red.], Minister Spraw Wewnętrznych

[Dopisek odręczny]:

Musimy znaleźć rozwiązanie. To blokuje naprawdę ważne rzeczy.

Angielski oryginał publikujemy poniżej:
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0W Polsce tego filmu ludzie boją się jak ognia. Widziałem "Malowanego ptaka" i już wiem dlaczego

POLECAMY

HYDEPARK 0 0Maciej Stuhr kończy 44 lata. I właśnie z tej okazji dał bardzo szczery wywiad
0 0Tak się rozjeżdża konkurencję. Po takiej zapowiedzi serwisu Disney+ Netflix może się bać

TRAGEDIA W WARSZAWIE

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
X-lander 0 0Złożysz go jedną ręką. Mamy cenią go za wielofunkcyjne zastosowanie
PSSB 0 0Konsultanci sprzedaży bezpośredniej. Kim są osoby działające w tej rozwijającej się branży?
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy