Brat wiceministra sprawiedliwości zachęca... do palenia marihuany. Oto nowa piosenka Filipa Jakiego

Raper Filu, czyli Filip Jaki to brat wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego. Na YouTube w piosence "Weed Love" wychwala on używanie narkotyków.
Raper Filu, czyli Filip Jaki to brat wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego. Na YouTube w piosence "Weed Love" wychwala on używanie narkotyków. Fot. YouTube.com/Zayafka
Posiadanie marihuany jest w Polsce nielegalne i zacięcie tępione przez policję, prokuraturę oraz sądy. Tymczasem... brat wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego właśnie opublikował w sieci swoją najnowszą piosenkę, która stanowi wręcz hymn na cześć palenia "zioła".


"Ciągle kręcę, kręcę. Zawsze zobaczysz mnie z jointem. Czuję ten zapach, to dostaję wariacji" - rapuje Filu w swoim najnowszym kawałku, który 12 grudnia miał premierę na YouTube.

Na wychwalaniu używania marihuany 20-letni muzyk nie poprzestaje. "Środkowy palec dla tych, co chcą zamknąć tych w akcji" – rapuje dalej, przesyłając jasny komunikat tym, którzy walczą z handlem narkotykami w Polsce.


A tak się składa, że to w dużej mierze podwładni bliskiego krewnego rapera Filu. Pod tym pseudonimem artystycznym kryje się bowiem Filip Jaki, czyli brat wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego.

Jego sylwetkę szerzej przedstawialiśmy w naTemat.pl już latem tego roku. Premiera debiutanckiej płyty Filipa Jakiego zastanawiająco zbiegła się z kampanią wyborczą, w której Patryk Jaki kandydował na prezydenta Warszawy.

"To młodszy brat Jakiego - Filip, który kreuje się na swojskiego blokersa, chłopaka z sąsiedztwa i śpiewa do rówieśników o tym, żeby się nie poddawać. (...) Pokazanie brata rapera z blokowiska wpisuje się w poetykę kampanii 'kandydata takiego jak ty'" – pisał wówczas Jarosław Karpiński.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Actina 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze

NIE TYLKO POLITYKA

WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
WYBORY 2019 0 0"Wyborcza": opozycja ma szansę odsunąć PiS od władzy. Jest nowy sondaż

MOTO

0 0Niektórzy wysiadali, bo już nie mieli siły. To najlepsze szkolenie samochodowe w Polsce
0 0Znalazłeś korzystniejsze ubezpieczenie OC? Oto jak bez problemów zmienić firmę ubezpieczeniową