Prezent na 8 marca. W Dzień Kobiet nasze czytelniczki będą mogły skorzystać z darmowych porad prawnych

8 marca czytelniczkom NaTemat.pl bezpłatnych porad prawnych będą udzielali przez telefon eksperci serwisu HaloPrawo.pl
8 marca czytelniczkom NaTemat.pl bezpłatnych porad prawnych będą udzielali przez telefon eksperci serwisu HaloPrawo.pl 123rf.com
Dzień Kobiet to doskonała okazja, by nie tylko obdarować panie kwiatami czy bombonierkami, ale także poważnie zastanowić się nad bolączkami, z jakimi Polki muszą zmagać się w życiu osobistym i zawodowym przez cały rok. A tych nie brakuje, ponieważ rodzima rzeczywistość zaburza wciąż przekonanie o wszechobecnej równości.


Choć Polki spełniają marzenia i zdobywają szczyty – zakładają firmy, zajmują eksponowane stanowiska w korporacjach oraz budują partnerskie relacje w związkach i rodzinach – to w Polsce nadal zauważalna jest dyskryminacja ze względu na płeć w takich aspektach jak m.in.: rynek pracy, wynagrodzenia czy ochrona zdrowia.

Coraz więcej Polek postanawia jednak stawić czynny opór praktykom dyskryminacyjnym, tym bardziej że wiele z tych zachowań jest tak naprawdę na bakier z prawem. Dlatego szukają pomocy u ekspertów. Ale chęci to jedno, a możliwości drugie. Usługi prawnicze w Polsce do tanich nie należą, stąd dla wielu kobiet to wciąż wybór między być a mieć.

Zdając sobie sprawę z tego dylematu, z okazji Dnia Kobiet organizujemy we współpracy z serwisem HaloPrawo.pl akcję, która ma pomóc paniom w dostępie do pomocy prawnej. 8 marca w godzinach 9.00-14.00 czytelniczki NaTemat.pl będą mogły skorzystać z telefonicznego dyżuru bezpłatnych porad prawnych.


– Nasi specjaliści udzielą porad prawnych z zakresu prawa rodzinnego, prawa pracy oraz prowadzonej działalności gospodarczej, czyli dotyczących zarówno życia prywatnego, jak i zawodowego – zapowiada Grzegorz Maj, prezes Availo, właściciela serwisu organizującego specjalistyczną pomoc prawną przez telefon.

Porady będą udzielane pod numerem telefonu (22) 450-00-00 przez adwokatów i radców prawnych. Aby skorzystać z darmowej pomocy prawnej, wystarczy podczas rozmowy telefonicznej podać hasło ''Prawo dla kobiet'' lub przedstawić się jako czytelniczka NaTemat.pl.

Wcześniej należy zapoznać się z regulaminem, ponieważ kontakt telefoniczny z konsultantem oznacza automatycznie jego akceptację. Regulamin akcji przygotowanej specjalnie na Dzień Kobiet z wyszczególnieniem zakresu prawnego bezpłatnych porad dostępny jest pod tym linkiem.

Artykuł powstał we współpracy z Availo

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun

TRAGEDIA W TATRACH

ANETA OLENDER 0 0"Ludzie mają to gdzieś". Demontaż krzyża na Giewoncie to absurd, problem tkwi gdzie indziej
0 0Dzieci, dwie kobiety i Czech. Wiadomo, kim były osoby, które zginęły w Tatrach

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem