Szef Facebooka zapowiedział zmiany. Wpłyną na każdego użytkownika Messengera

Szef Facebooka zapowiedział integrację Messengera, WhatsApp i Instagrama. Ich użytkownicy będą mogli przesyłać sobie wzajemnie wiadomości.
Szef Facebooka zapowiedział integrację Messengera, WhatsApp i Instagrama. Ich użytkownicy będą mogli przesyłać sobie wzajemnie wiadomości. Fot. Facebook / Mark Zuckerberg
Mark Zuckerberg ogłosił, że użytkownicy Facebooka będą mogli wysyłać sobie wiadomości pomiędzy Messengerem, WhatsApp i Instagramem. W założeniu nadal każda z tych aplikacji ma działać oddzielnie, jednak ich użytkownicy będą mogli swobodnie się ze sobą porozumiewać. Ważna ma być także ochrona ich prywatności.


"Chcemy dać ludziom wybór, aby mogli dotrzeć do swoich znajomych w tych sieciach z dowolnej aplikacji" – argumentował Zuckerberg w oświadczeniu na Facebooku.

Zuckerberg zamierza jeszcze bardziej powiązać ze swoim ekosystemem użytkowników tych platform. Ich łączna liczba ma przekroczyć 2,6 miliarda, co z kolei w oczywisty sposób przełoży się na źródła przychodów. Nie wiadomo, kiedy planowane zmiany wejdą w życie, ma to się jednak stać nie wcześniej niż w 2020 r.
Jak wyjaśnił szef Facebooka, wszystkie aplikacje do obsługi wiadomości mają być platformą skoncentrowaną na prywatności. Co to oznacza? Facebook planuje, że zintegrowane przez niego aplikacje będą korzystały z tzw. szyfrowania end-to-end zapewniającego wysoki poziom zabezpieczenia przesyłanych danych i informacji.

Zdaniem Zuckerberga użytkownicy są coraz ostrożniejsi, jeśli chodzi o sferę prywatności, i dlatego chce wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom.

źródło: "The Independent"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Zaskoczenie po klęsce Szydło. [b]Kaczyński o tym, że Merkel zadzwoniła z przeprosinami[/b]
O TYM SIĘ MÓWI

Zaskoczenie po klęsce Szydło. Kaczyński o tym, że Merkel zadzwoniła z przeprosinami

"Ludzie homoseksualni w przemowach pracowników Pańskiej organizacji są odczłowieczani, dehumanizowani, pozbawiani twarzy i uczuć. Przypisywane są nam nie tylko zbrodnicze intencje, również naszemu życiu odbierana jest jego pełnowartościowość i godność".

Oficjalnie: PSL podjęło ostateczną decyzję ws. wyborów. [b]Gorzkie słowa Kosiniaka-Kamysza[/b]
DZIEJE SIĘ

Oficjalnie: PSL podjęło ostateczną decyzję ws. wyborów. Gorzkie słowa Kosiniaka-Kamysza