"To drużyna gwiazd". Schetyna ujawnił część "jedynek" Koalicji Europejskiej w wyborach do Europarlamentu

Grzegorz Schetyna wyjawił w "Faktach po faktach" w TVN24 część jedynek Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Grzegorz Schetyna wyjawił w "Faktach po faktach" w TVN24 część jedynek Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Jedynką Koalicji Europejskiej w Wielkopolsce będzie Ewa Kopacz. Jerzy Buzek wystartuje z pierwszego miejsca na Śląsku, a Marek Belka – prawdopodobnie – w Łodzi. Grzegorz Schetyna zdradził część jedynek na listach KE do Parlamentu Europejskiego.


– Na pewno Ewa Kopacz, będziemy proponować, żeby była liderem listy w Wielkopolsce. Na pewno Jerzy Buzek, który będzie prowadził, jak zwykle, śląską drużynę Koalicji Europejskiej
– wyjawił lider PO w "Faktach po faktach" w TVN24.

Z kolei Włodzimierz Cimoszewicz – jak określił to Schetyna – ma "wskazanie warszawskie". Szefa Platformy zapytano też, czy Marek Belka otworzy listę w Łodzi. – Będzie także Marek Belka – odpowiedział lider Koalicji Europejskiej i dodał, że na listach KE będzie pięciu byłych premierów.

– To będzie świetna reprezentacja, drużyna, która będzie świetnie reprezentować Polskę w PE. Jestem dumny, że udało nam się taką ekipę zbudować. To naprawdę drużyna gwiazd – ocenił Grzegorz Schetyna.

Kto jeszcze na jedynkach KE do europarlamentu?
Według wcześniejszych informacji Onetu na jedynce KE z kręgu lewicowych polityków ma znaleźć się poza Belką i Cimoszewiczem także obecny wiceprzewodniczący PE Bogusław Liberadzki (okręg zachodniopomorski i lubuski).


Na dalszych miejscach mają być Leszek Miller, Janusz Zemke, Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska (wdowa po Jerzym Szmajdzińskim), wiceszefowie SLD Marek Balt i Andrzej Szejna oraz radny lubelskiego sejmiku Riad Haidar. Z informacji portalu wynikało, że swojej jedynki nie będzie miała Nowoczesna.

Na listach według tych doniesień będą wszyscy obecni europosłowie PSL: Jarosław Kalinowski, Andrzej Grzyb, Krzysztof Hetman oraz Czesław Siekierski. Kalinowski ma być jedynką KE na Mazowszu, a Hetman w Lubelskiem. W okręgu małopolsko-świętokrzyskim na liście wyborczej ma znaleźć się wiceszef PSL Adam Jarubas.

źródło: TVN24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
INNPoland 0 0Lodowe księżyce i wiatr słoneczny. Człowiek w kosmosie to nic przy tych misjach
Volvo 0 0W mieście Volvo ci więcej. Kompaktowy XC40 to SUV gotowy na (prawie) wszystko
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Odebrano mi już wszystko!". Prawicowy guru zrobił obrzydliwą krzywdę ofierze księdza pedofila
0 0Jest gorzej niż myśleliście. Tak PiS ukrywa patologie w służbie zdrowia
0 0Modest Amaro otwiera kolejną restaurację. “To będzie coś unikalnego”
0 0USA nie mogą żyć z Huaweiem, bez niego też nie. Znowu luzują sankcje
dadHERO 0 0Prawie półtora miliona złotych na polską planszówkę. Skąd ten sukces gry "Beyond Humanity:Colonies"?
0 0Najmłodsza miliarderka się bogaci. Poruszenie w świecie mody
WYWIAD 0 0"Żenujące". Były sołtys Rytla nie ukrywa, co myśli o reportażu Superwizjera o Beacie Szydło
0 0Wyrok za niski? Wnuk Wałęsy do więzienia może trafić na dłużej