
Analogowy syntezator bez prądu
XIX-wieczny fortepian muzycy znaleźli na ukraińskim odpowiedniku OLX. Popsuty instrument wystawiła osoba na zachodzie kraju. – Zabraliśmy go do Kijowa. Trudno kupić tani fortepian, więc dla nas była to świetna okazja. Chcieliśmy zrobić z nim coś ciekawego i kreatywnego – opowiada Andrew. Potem zaczęli skupować kolejne instrumenty - perkusję, organy, skrzypce oraz poprosili inżynierów o pomoc w montażu.
Elementy instrumentu 20 w 1:
Fortepian, kalimba, ksylofon, organy, melodyka, dwie pary skrzypiec, wiolonczela, metalofon.
Sekcja perkusyjna: bęben, hi-hat, tamburyn, dwa talerze crash, kastaniety, dzwonki (jingle bells), drzewo rurowe, grzechotka (shaker), trójkąt, krowi dzwonek (cowbell).
Zaletą znalezionego przez nas fortepianu był jego unikalna konstrukcja. Mieliśmy dużo przestrzeni na zamontowanie kolejnych instrumentów jak skrzypce, organy, bębny czy cymbałki.
Przerobiony fortepian to świeża sprawa, ale panowie z Brunettes Shoot Blondes stali się znani dużo wcześniej. Pisały o nich takie prestiżowe portale jak Rolling Stone czy The Huffington Post. Wszystko za sprawą teledysku do piosenki "Knock Knock". Obejrzało go niemal 10 milionów (!) osób, klip został też nagrodzony także na Berlin Music Video Awards 2015 w kategorii "Najlepszy Pomysł".
Cieszymy się z tego, że mamy możliwość reprezentować nasz kraj za granicą na wydarzeniach kulturalnych. Niewiele jest zespołów z Ukrainy, które śpiewają po angielsku i koncertowały na świecie. Mieliśmy szczęście występując m. in. na festiwalu Sziget, Colours of Ostrava czy na Europejskim Stadionie Kultury w Rzeszowie - razem z Happysadem.