"Najpierw związki partnerskie, potem adopcja dzieci". Lawina komentarzy po słowach Rabieja

Paweł Rabiej opowiedział się za legalizacją małżeństw tej samej płci i za możliwością adopcji przez nie dzieci.
Paweł Rabiej opowiedział się za legalizacją małżeństw tej samej płci i za możliwością adopcji przez nie dzieci. Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
Paweł Rabiej w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" opowiedział o swoich planach związanych z legalizacją małżeństw tej samej płci. Polityk zapytany o swój związek z innym mężczyzną, odparł, że chciałby, aby państwo sformalizowało jego związek. Najwięcej emocji budzi jednak jego wypowiedź o adopcji dzieci przez homoseksualistów.


– Tak, chciałbym, by [państwo] uznało, że nasz związek istnieje, że jesteśmy razem, że ze sobą żyjemy, wspieramy się, prowadzimy wspólne gospodarstwo domowe. Chciałbym, by państwo przestało zaprzeczać temu faktowi – powiedział Paweł Rabiej w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną".

I opowiedział o planach legalizacji małżeństw tej samej płci. – Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją – stwierdził.

Zaznaczył jednocześnie, że nie jest zwolennikiem zmieniania społeczeństwa na siłę, a "epatowania". Co przez to rozumie? – Najpierw wprowadźmy związki partnerskie, potem równość małżeńską, a na koniec przyjdzie czas na adopcję dzieci.

Wypowiedź Rabieja wywołała już lawinę komentarzy. Roman Giertych w odpowiedzi po raz kolejny wyraził przekonanie, że temat LGBT nie jest dobry na wybory.

Mecenas stwierdził, że każdy kto "promuje postulaty LGBT", to "obiektywnie przyjaciel Kaczyńskiego i PiS". I dołączył dane, które mają pokazywać, że prawie dwa razy więcej osób jest przeciwko lekcjom dotyczących LGBT niż tych, którzy popierają ich wprowadzenie.


źródło: "Dziennik Gazeta Prawna"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0To po to PiS przerwał posiedzenie Sejmu? Arłukowicz mówi o "handlu"