Nie żyje senator PO Wiesław Kilian. Pochodzący z Ząbkowic Śląskich polityk miał 66 lat

Nie żyje senator Platformy Obywatelskiej Wiesław Kilian. Informację podał Senat na swojej stronie internetowej.
Nie żyje senator Platformy Obywatelskiej Wiesław Kilian. Informację podał Senat na swojej stronie internetowej. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Nie żyje senator Platformy Obywatelskiej Wiesław Kilian, zastępca przewodniczącego senackiej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, członek Komisji Obrony Narodowej, były poseł – podał Senat na swojej stronie internetowej. W lutym Wiesław Kilian trafił do szpitala.


Wiesław Killian urodził się w 1952 roku w Ząbkowicach Śląskich. W latach 70. i na początku 80. XX wieku pracował w rodzinnym gospodarstwie rolnym. W okresie 1984–98 był zatrudniony na stanowisku kierownika Rejonu Obsługi Mieszkańców Wrocław-Stare Miasto, a od 1998 do 2001 r. – dyrektora w spółce "Centrum" we Wrocławiu. Pracował także jako kierownik działu w Urzędzie Miasta Wrocławia – podała strona internetowa Senatu.

Był posłem na Sejm V i VI kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W latach 1998-2002 sprawował mandat radnego Wrocławia w barwach Akcji Wyborczej "Solidarność". Od 2001 do 2002 r. zasiadał w Zarządzie Miasta Wrocławia.

źródło: Senat
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...