Gdzie jest sekstaśma z ważnym politykiem PiS? Były agent twierdzi, że CBA tuszowało skandal

Były agent CBA twierdzi, że w biurze tuszowano skandal z udziałem prominentnego polityka PiS.
Były agent CBA twierdzi, że w biurze tuszowano skandal z udziałem prominentnego polityka PiS. Fot. Facebook / CBA
Były agent CBA twierdzi, że w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym zatuszowano sprawę skandalu obyczajowego dotyczącego prominentnego polityka PiS z Podkarpacia. CBA przekonuje, że były agent to osoba niewiarygodna. Radio Zet dotarło jednak do dokumentów, mających potwierdzać, że miał on w CBA niestandardowe uprawnienia. Zadania miał wręczać mu osobiście szef CBA Ernest Bejda.


Gdzie jest sekstaśma z politykiem PiS?
"Były agent CBA ujawnia kulisy afery. Co stało się z sekstaśmą (z wizytą w agencji towarzyskiej – red.) z ważnym politykiem PiS. Dziennikarze FAKT24PL i Radia Zet dotarli do mjr. Wojciecha J., do niedawna specjalnego agenta Centralnego Biura Antykorupcyjnego" – poinformował na Twitterze dziennikarz Radia Zet Mateusz Gierszewski. Dziennikarze Radia Zet i "Faktu" dotarli do dwóch pism Ernesta Bejdy z lipca i listopada 2016 r., w których przyznaje on wspomnianemu agentowi Wojciechowi J. superuprawnienia. Mógł żądać od każdej jednostki CBA wszystkich dokumentów, a także ściągać informacje z baz danych CBA i bazy służb specjalnych.

J. miał też dostęp do Systemu Koordynacji i Rejestracji Zainteresowań Operacyjno-Procesowych, Systemu Meldunku Operacyjnego, Bazy Możliwości Operacyjnych, a także sprawdzeń w Centralnej Ewidencji Zainteresowań Operacyjnych Służb Specjalnych. Mógł sprawdzać dane telekomunikacyjne, pocztowe i internetowe. Jeden z wysoko postawionych byłych funkcjonariuszy CBA ocenia, że takich uprawnień nie mieli nawet dyrektorzy CBA, a przyznany mu poziom dostępu do danych to jak licencja na zabijanie. I Wojciech J. wykorzystywał swoje superuprawnienia prowadząc dochodzenie w wątkach afery podkarpackiej. Radio Zet opublikowało dokument, który ma być dowodem na potwierdzenie słów byłego agenta CBA. Twierdzi on, że w biurze zatuszowano sprawę skandalu z prominentnym politykiem PiS. W tweecie dziennikarz Mateusz Gierszewski pokazał poświadczony spis dokumentów z szafy pancernej byłego agenta CBA. Ma być wśród nich płyta z nagraniem.

źródło: Radio Zet
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
OPINIE 0 0Dlaczego poparcie dla PiS jest nie do ruszenia? Oto powody
WYBORY2019 0 0Nic dziwnego, że PiS przestraszyło się #SilniRazem. Akcja KO podbija media społecznościowe
GW Foksal 0 0Śniadanie z Saddamem Husajnem i obiad z Fidelem Castro. O tej książce będzie wkrótce głośno
WYWIAD 0 0To ona promuje Cosmic Dance. Taniec, który dla wielu kobiet jest katharsis

MOTO