Biedroń pokazał nową gwiazdę Wiosny. Wystartuje w wyborach do europarlamentu

Joanna Scheuring-Wielgus dołączyła do Wiosny Roberta Biedronia.
Joanna Scheuring-Wielgus dołączyła do Wiosny Roberta Biedronia. Fot. Screen / Facebook / Robert Biedroń
Joanna Scheuring-Wielgus dołączyła do Wiosny Roberta Biedronia. Polityk przedstawił ją podczas konferencji prasowej przed siedzibą Episkopatu Polski. Scheuring-Wielgus wystartuje w wyborach do Europarlamentu z pozycji drugiej w okręgu warszawskim.


– Chciałbym powitać kolejną jaskółkę, która czyni wiosnę w naszej ekipie, Joannę Scheuring-Wielgus. To dla mnie ważny dzień. Joanna to osoba, z którą pracowałem nad wieloma projektami społecznymi w Słupsku, ale przede wszystkim znana i lubiana posłanka. Cenię ją za odwagę i determinację, by zajmować się rzeczami trudnymi – tak przedstawił Scheuring-Wielgus Robert Biedroń przed siedzibą Episkopatu Polski.


– Angażuje się w obronę osób z niepełnosprawnościami. Znana jest także ze swojego wsparcia dla mniejszości, LGBT, co w dość jałowej dyskusji na ten temat jest ważne – wyjaśniał, dlaczego Wiosna pozyskała Scheuring-Wielgus.

– Także z wyjaśniania wszystkich spraw związanych z pedofilią w Kościele Katolickim. To dla mnie zaszczyt, że Joanna Scheuring-Wielgus dołącza do naszej drużyny. Joanno, witamy w domu, witamy w Wiośnie. Joanna będzie startowała z drugiego miejsca w Warszawie do Parlamentu Europejskiego. Należało wziąć miotłę i pozamiatać, co będzie robić Joanna w naszej drużynie – ujawnił Robert Biedroń.

Biedroń pokazał pismo do abpa Stanisława Gądeckiego z apelem o natychmiastową rezygnację w związku z winami popełnionymi przez duchownych. – Chcemy, by tym symbolicznym gestem abp Gądecki zakończył erę ciemności w Kościele – apelował.

Drugi apel był do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry o natychmiastowe wszczęcie postępowania ws. hierarchów kościelnych ukrywających przestępstwa pedofilskie. – Żądamy natychmiastowego śledztwa w tej sprawie – apelował Biedroń.

Trzecie pismo ma być złożone na ręce Jarosława Kaczyńskiego, bo – jak wyraził się Biedroń – jest zblatowany z Kościołem katolickim. Biedroń apelował do prezesa PiS o nie lekceważenie sprawy pedofilii w Kościele. Powołał się jeszcze raz na słowa prezesa: "Wara od naszych dzieci!".

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!

O TYM SIĘ MÓWI

0 0Elitarna grupa zaczyna szukać Woźniaka-Staraka. Jeden z nurków zdradza szczegóły
0 0Co dalej z poszukiwaniami Woźniaka-Staraka? Mamy najnowszy komentarz policji
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"