Netflix opowie o najbardziej kultowej parze złoczyńców. Zrobi to jednak z całkiem innej strony

Bonnie Parker i jej partner Clyde Barrow byli postrachem USA lat 30. XX wieku.
Bonnie Parker i jej partner Clyde Barrow byli postrachem USA lat 30. XX wieku. Zrzut ekranu z YouTube.com / Netflix
Myśleliście, że Cordell Walker to tylko postać wymyślona przez scenarzystów? Otóż nie, bo tacy twardziele istnieli naprawdę. Może nie otwierali drzwi z półobrotu, ale byli bezwzględni jeśli chodzi o walkę z przestępcami. O takich dwóch ex strażnikach Teksasu Franku Hamerze i Maney'u Gaultcie, którzy ruszyli w pościg za kultową parą złoczyńców Bonnie i Clydem , opowiada najnowsza produkcja Netflixa "The Highwaymen".


Netflix po raz kolejny pokazuje, że można inaczej przedstawić postacie historyczne. I taki zabieg zastosowano w "The Highwaymen", który opowiada o ucieczce najsłynniejszej parze przestępczej USA lat 30. XX wieku – Bonnie Parker i Clydzie Barrow, z zupełnie innej perspektywy. Fabuła skupia się na ścigających ich Franku Hamerze i Maney'u Gaultcie.
Obaj przez lata pracowali jako strażnicy Teksasu. Wszystko zmieniło się, gdy do władzy doszła zawistna i skorumpowana gubernator Miriam "Ma" Ferguson, która rozpoczęła swoje rządy od pozbycia się wszystkich "rangerów". Hamer i Gault nie chcieli zostać przez nią zwolnieni, więc odeszli jeszcze przed objęciem przez nią stanowiska.
W tle tych wydarzeń odbywały się okrutne zbrodnie autorstwa Bonnie i Clyde'a. Początkowo para zaczynała od drobnych kradzieży i napadów z bronią. Potem na ich konto trafiły morderstwa, a nawet parę ucieczek z wiezienia. Bonnie i Clyde siali postrach w całych Stanach Zjednoczonych kpiąc przy tym z organów ścigania. Jeszcze groźniej zrobiło się, kiedy para postanowiła założyć własny gang.
Ich terror urósł do takich rozmiarów, że postanowiono zorganizować grupę pościgową, która miała ich schwytać lub zabić. I tu zaczyna się fabuła netflixowego "The Highwaymen". Do ekipy śledczych dołączają bowiem dwaj byli strażnicy Texasu, wspomniani Hamer i Gault, czyli Costner i Harrelson, którzy chcą położyć kres terrorowi gangu Bonnie i Clyde'a.
Zatrudniają się więc najpierw jako oficerowie Texas Highway Patrol, żeby potem oddelegowano ich bezpośrednio do grupy pościgowej. Kto chce poznać efekt jej pracy może przeczytać wiele źródeł w internecie lub poczekać do 29 marca na premierę "The Highwaymen".


Obsada i twórcy
Patrząc już na sam trailer można z całą pewnością przyznać, że czeka nas solidny, gangsterski film. A dodanie do niego elementu westernowego w postaci strażników Teksasu czyni z tego dość intrygującą mieszankę. Nie może być przecież źle, skoro za reżyserię odpowiada John Lee Hancock, reżyser takich produkcji jak "Ratując pana Banksa", "Alamo" czy "McImperium".

Ciekawie zapowiada się także duet sztywnego i westernowego Kevina Costnera oraz luzackiego i błyskotliwego Woody'ego Harrelsona. Już same kadry zwiastuna zapowiadają ciekawe iskrzenie między dwoma stróżami prawa. Efekt pracy Hancocka zobaczymy już 29 marca na platformie Netflix.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...