Michał Wiśniewski "ambasadorem" upadłości konsumenckiej. Opowiedział, jak stracił 35 mln zł

Michał Wiśniewski wystąpił w filmie, w którym opowiedział o swoim bankructwie
Michał Wiśniewski wystąpił w filmie, w którym opowiedział o swoim bankructwie Screen z Kancelaria Prawna Rio / YouTube
Michał Wiśniewski jeszcze w 2010 roku był ambasadorem znanej marki samochodów, teraz spowiada się w spocie ze swojego bankructwa. Lider zespołu Ich Troje tłumaczy, jakim cudem stracił gigantyczną górę pieniędzy.


Wiśniewski przyznaje, że jego problemy zaczęły się w 2001 roku, kiedy wyruszyli w spektakularną trasę koncertową. Na liczniku było 250 występów. – Firma, którą wtedy prowadziłem z Niemcami (studio w Łodzi – red.) rozliczała te koncerty – opowiada i dodaje, że Ich Troje brało wtedy od 50 do nawet 200 tys. złotych za jedno show. – To było absolutnie nie do opanowania – wyznaje z żalem.

– Gdzieś na tej trasie zagubiły się faktury na blisko 2 miliony złotych – kontynuuje. Powód niedopilnowania papierów był jeden, a raczej trzy: sex, drugs and rock&roll. Potem Wiśniewski opowiada o narastających długach w związku z mieszaniem w zeznaniach podatkowych i licytacjach z komornikami. Załamuje mu się głos pod koniec wideo, kiedy wspomina o rozprawie, na której ogłoszono jego upadłość konsumencką.

Film nie jest zwykłym wyznaniem przed kamerami. To spot kancelarii adwokackiej, w którym muzyk – oprócz historii swojego upadku – zachęca do szukania pomocy u ekspertów. W razie popadnięcia w spiralę zadłużenia.Pierwszym raz o swoim bankructwie piosenkarz opowiedział w 2017 roku. Wtedy jednak przepuszczenie milionów złotych tłumaczył w inny sposób. I nie było to spowodowana PIT-ami.


– Czy trudno jest przehulać 35 mln zł? No pewnie, że to jest łatwe. A jak myślicie? Policzmy. Te 35 mln zarobiłem przez 10 lat. Wychodzi po 3,5 miliona rocznie. I co roku kupujesz sobie samochód za bańkę, a koledze dajesz poprzedni. No, to ile masz już baniek? 2,5. To idzie oczywiście na głupoty, no bo na co możesz stracić takie pieniądze? Tu kupisz samochód, tu samolot, tam apartamenty w Tajlandii – wyliczał dwa lata temu portalowi Weszło.com Michał Wiśniewski.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu