"Za rok w okolicy na pewno przybędzie nowy meczet". Ogórek przechodzi samą siebie

Magdalena Ogórek o pożarze Katedry Notre Dame: przybędzie nowy meczet.
Magdalena Ogórek o pożarze Katedry Notre Dame: przybędzie nowy meczet. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta, Twitter.com
Trudno się dziwić emocjom, jakie wywołał wśród ludzi na całym świecie pożar paryskiej Katedry Notre Dame. Chyba każdy, kto był w Paryżu, zwiedzał tę gotycką świątynię. Niejednego z nas łączą z tym zabytkiem osobiste wspomnienia. W poniedziałkowy wieczór wiele osób dzieliło się swoimi przemyśleniami związanymi pożarem w Paryżu. Niektórzy w tych przemyśleniach poszli daleko. Magdalena Ogórek poszybowała zaś tak, że aż... zbanowała księdza!


Magdalena Ogórek swoimi przemyśleniami na temat symboliki pożaru Katedry Notre Dame w Paryżu dzieliła się w poniedziałkowy wieczór na Twitterze parokrotnie. "Właśnie skończyła się jakaś część naszej cywilizacji. Na kilka dni przed najważniejszymi Świętami dla chrześcijan" – pisała, gdy runęła iglica katedry. A po chwili zaczęła przypuszczać ataki.

"Tefałeny i francuskie media już wiedzą, że to z powodu renowacji" – oburzała się publicystka TVP.
We wtorek już wiadomo, że w tym kierunku idzie śledztwo – francuska prokuratura przesłuchała robotników pracujących przy rozpoczętym niedawno remoncie świątyni. Przy czym prawica już orzeka, że w prawdziwość ustaleń tego śledztwa z góry nie wierzy.

Tak napisał Rafał Ziemkiewicz, a współprowadząca "Wtylewizji" w TVP Info dodała: "Pod posadzką korona cierniowa Chrystusa. Za 4 dni Wielki Piątek. Woda już na pewno zalała skarbiec, gdzie spoczywa relikwia. Za to za rok w okolicy na pewno przybędzie nowy meczet. Siedzę przed tv zdruzgotana".No to najpierw zdementujmy nieprawdę z wpisu Magdaleny Ogórek – relikwie zostały uratowane, gdy tylko w katedrze pojawił się ogień. Koronę Cierniową (która do Paryża trafiła z Konstantynopola w XIII w.) osobiście wyniósł ze świątyni o. Fournier, kapelan paryskich strażaków, który przybył na miejsce zdarzenia wraz z pierwszą ekipą.


Magdalena Ogórek nie miała o tym pojęcia, ale już pisała, że woda "na pewno" zalała skarbiec z Koroną Cierniową. No i "na pewno" za rok w okolicy będzie meczet.

Gdy na tego typu komentarze zareagował jezuita o. Grzegorz Kramer, Ogórek zwróciła mu uwagę pełną buty, kończąc dyskusję... zbanowaniem księdza.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki