Rusza śledztwo ws. pożaru katedry Notre Dame. Przesłuchano już robotników

Dokładna przyczyna pożaru katedry Notre Dame na razie nie jest znana. Prokuratura wszczęła śledztwo.
Dokładna przyczyna pożaru katedry Notre Dame na razie nie jest znana. Prokuratura wszczęła śledztwo. Fot. Twitter.com / @Place_Beauvau
Paryska prokuratura wszczęła już śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania zniszczenia Katedry Notre Dame, która w poniedziałek stanęła w płomieniach. Jak podają francuskie media, przesłuchano pracowników, którzy w ostatnim czasie przeprowadzali remont dachu budowli. Na razie oficjalna przyczyna pożaru nie jest znana.


O wszczęciu śledztwa przez paryską prokuraturę informuje m.in. "Le Monde". Śledczy podobno nie biorą pod uwagę motywu przestępczego jako główną z możliwych przyczyn pojawienia się ognia.

Już na początku wskazywano, że pożar mógł być skutkiem nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło podczas trwającego od lata 2018 r. remontu dachu. To ogromna inwestycja warta około 6 mln euro. Prokuratura potwierdziła, że przesłuchani zostali robotnicy, którzy wykonywali prace związane z renowacją.

"Le Monde" przypomina, że pożar, który wybuchł w poniedziałek, rozpoczął się na poddaszu. To tam miał zostać zaprószony ogień. Francuska gazeta podkreśla jednak, że ta część katedry spłonęła w całości, więc znalezienie ewentualnych dowodów materialnych będzie praktycznie niemożliwe.

Pożar katedry Notre Dame
Pożar wybuchł w poniedziałek wieczorem i szybko okazało się, że cennej budowli w Paryżu może nie udać się uratować. Przed godz. 20 zawaliła się iglica świątyni. Akcja gaszenia katedry zakończyła się o 4 nad ranem. Szef paryskiej straży pożarnej Jean-Claude Gallet poinformował, że "można uznać, że główna struktura została uratowana". Z jego relacji wynikało, że obie potężne wieże fasady nie są zagrożone.


źródło: "Le Monde"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Meghan i Harry szczerzy do bólu. Ten wywiad poruszył Brytyjczyków, ale nie wszystkim się spodobał
0 0"World of Fire" z Wichłacz i Kotem. Serial BBC pokazuje wojenny koszmar nie tylko Polaków
0 0W Polsce tego filmu ludzie boją się jak ognia. Widziałem "Malowanego ptaka" i już wiem dlaczego

POLECAMY

HYDEPARK 0 0Maciej Stuhr kończy 44 lata. I właśnie z tej okazji dał bardzo szczery wywiad
0 0Tak się rozjeżdża konkurencję. Po takiej zapowiedzi serwisu Disney+ Netflix może się bać

TRAGEDIA W WARSZAWIE

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy