"Mi się bardzo podoba". Zenek Martyniuk zachwycony muralem ze swoją podobizną

Mural został właśnie oficjalnie odsłonięty.
Mural został właśnie oficjalnie odsłonięty. Fot. Agnieszka Sadowska/Agencja Gazeta
Niewielu jest artystów w Polsce, którzy mogą poszczycić się własnym muralem. Do wyjątków zalicza się król disco polo Zenek Martyniuk, który swoją podobiznę może oglądać na jednej ze ścian bloku mieszkalnego w Białymstoku.


Malowidło powstało na jednej ze ścian bloku przy ulicy Hallera 25, prace nad muralem trwały półtora tygodnia, a autorem jest znany muralista Rafał Roskowiński. Ściana prezentuje Zenona Martyniuka z gitarą.

W odsłonięciu malunku wziął udział sam uhonorowany oraz jego autor, który przypomniał, że założeniem pracy było pokazanie Martyniuka w konwencji estetyki i kolorystyki lat 90-tych. i "pierwszego polskiego disco". Zaznaczył, że to oglądający ocenią, czy mural im się podoba, ale "wydaje mu się, że efekt został osiągnięty" i powinien spodobać się Martyniukowi. – Mi się bardzo podoba – stwierdził Martyniuk. – Jestem bardzo szczęśliwy, zadowolony, no bo chyba nie każdy w Białymstoku ma swój mural – dodał. Z efektów zadowolona była także przedstawicielka marszałka województwa podlaskiego. – Nie warto oceniać dzieła przed jego ukończeniem, ponieważ efekt końcowy jest zupełnie inny, znakomity – powiedziała podczas odsłonięcia Izabela Smaczna-Jórczykowska.

Przypomnijmy, kilka dni temu część mieszkańców miasta skrytykowała sposób finansowania muralu. Koszt prac wyniósł bowiem 10 tysięcy złotych, które wyłożył samorząd. Jak widać, nie przeszkodziło to jednak w dokończeniu prac.

źródło: tvp.info
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
OPINIE 0 0Dlaczego poparcie dla PiS jest nie do ruszenia? Oto powody
WYBORY2019 0 0Nic dziwnego, że PiS przestraszyło się #SilniRazem. Akcja KO podbija media społecznościowe
GW Foksal 0 0Śniadanie z Saddamem Husajnem i obiad z Fidelem Castro. O tej książce będzie wkrótce głośno
WYWIAD 0 0To ona promuje Cosmic Dance. Taniec, który dla wielu kobiet jest katharsis

MOTO