Wypłaty 500+ mogą być zagrożone. Kolejna grupa zawodowa szykuje się do strajku

Pracownicy socjalni szykują się do ogólnopolskiego strajku.
Pracownicy socjalni szykują się do ogólnopolskiego strajku. Fot. Sergiusz Peczek / Agencja Gazeta
Po nauczycielach, którzy domagają się podwyżek do strajku mają przystąpić pracownicy socjalni. Jak podaje money.pl, grożą oni ogólnopolskim protestem i paraliżem wypłat świadczeń 300 plus i 500 plus.


Teraz albo nigdy – tak mówią pracownicy socjalni, którzy domagają się podwyżek. "Włącz się w Strajk. Przyszedł czas mobilizacji i jednocześnie sprawdzian dla naszego środowiska zawodowego. Rozpoczynamy zbieranie deklaracji dotyczących udziału związków zawodowych oraz osób niezrzeszonych w ogólnopolskim strajku pomocy społecznej" – czytamy na stronie Polskiej Federacji Związkowej Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej.

Według money.pl, pracownicy socjalni mają dość. Są zdeterminowani, by doprowadzić do ogólnopolskiego strajku i to w najbardziej gorącym okresie: gdy ruszy nabór wniosków do rozszerzonego programu 500 plus, czyli od 1 lipca, i zbiegnie się to w czasie z naborem wniosków o przyznanie świadczenia 300 plus. Mają podobno przychodzić do pracy, ale nie będą nikogo obsługiwać. Aktualnie trwa zbiórka deklaracji udziału w proteście.

Więcej informacji na temat planowanych działań zamieszczono na stronie PFZPSiPS. "Przyszła pora by potwierdzić naszą determinację, upór i konsekwencję w walce o oczekiwane zmiany w pomocy społecznej. Po raz pierwszy jednak samo zaangażowanie poszczególnych osób lub grup nie będzie warunkiem końcowego sukcesu. Niezbędna jest masowość działań protestacyjnych, którą może zapewnić solidarny udział w akcji wszystkich związków zawodowych" – wskazano.

Pracownicy gotowi walczyć o swoje prawa nie mają wątpliwości, że brak mobilizacji w tej chwili będzie skutkował "dryfowaniem w kierunku jeszcze większego braku szacunku, przekładającego się na poziom uposażeń, obciążania zadaniami bez zapewnienia środków na ich realizację oraz pogorszeniem i tak już tragicznych warunków pracy".


źródło: money.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Bella Happy Pants 0 0Wiedza ratuje życie. Tych lekcji z pierwszej pomocy nie możesz pominąć
Subway 0 0Subway przyjazny weganom? Znana sieć podąża za trendami i mocno rozszerza menu
ASZdziennikTefal 0 0Oszustwo w akcji sprzątania parków narodowych. Mieli posprzątać tylko jeden, posprzątają wszystkie
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Przez WOT poczuliśmy się jak śmiecie". Żołnierz mówi, dlaczego jego koledzy rezygnują z wojska
0 0Piękny gest amerykańskiego aktora wobec Piotra Woźniaka-Staraka w Gdyni
0 0Zabawna wpadka Kożuchowskiej. Przyjęła oświadczyny na czerwonym dywanie
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze