Prezydent Sosnowca się "wkurzył". Na nowym chodniku pojawiły się pochwały na cześć Kaczyńskiego

Wandale zniszczyli świeżo wyremontowany chodnik na Stawikach w Sosnowcu.
Wandale zniszczyli świeżo wyremontowany chodnik na Stawikach w Sosnowcu. Fot. facebook.com/arkadiuszchecinskipl
Sosnowieckie Stawiki niedawno przeszły kosztowny remont, a już stały się "płótnem" dla wandali. Nieznani sprawcy pomazali chodnik pochwałami na cześć Jarosława Kaczyńskiego i programu 500 plus. – Głupota ludzka nie zna granic – stwierdził w rozmowie z naTemat Rafał Łysy, rzecznik prasowy prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego. A sam prezydent mówi nam, że usuwanie szkód może wynieść równowartość świadczenia dla kilku rodzin.


Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński jest oburzony wandalizmem z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że usunięcie zniszczeń będzie kosztować, a po drugie bo - jak podkreśla w rozmowie z naTemat - ceną za 500 plus z naszych kieszeni jest 700 minus z powodu wzrostu rachunków i cen żywności.

– To się musiało stać dziś w nocy – dodaje rzecznik. – Stawiki to bardzo popularne miejsce odpoczynku, gdyby to się wydarzyło w dzień, to byśmy zauważyli – tłumaczy. Napisy o treści "Chwała Kaczyńskiemu za 500+" pojawiły się w czterech miejscach.
Rafał Łysy
rzecznik prasowy prezydenta Sosnowca

Nie chodzi o partię, o treść napisu, ale o to, jak się dba o dobro wspólne.

Prezydent Arkadiusz Chęciński wrzucił emocjonalny post na Facebooka. W statusie nastroju kliknął na "wkurzony". Również w opisie dał wyraz swojemu rozgoryczeniu. "Polityka centralna sięgnęła bruku, a sprzątać muszą samorządy z mieszkańcami" – czytamy.– Już zwróciliśmy się do służb o zabezpieczenie monitoringu. Podzielimy się nagraniem na Facebooku – zapewnia rzecznik prezydenta w rozmowie z naTemat. Zdradził, że już obejrzano część zapisu wideo z 11 kamer w Stawikach, ale na razie nie zauważono sprawcy.

Dodajmy, że zbiornik wodny i kompleks rekreacyjny Stawiki położone są przy południowej granicy Sosnowca. Zakończony w 2017 roku remont obiektu kosztował 6 mln zł.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...