"Nie szanujecie największych świętości". Jezuita zniesmaczony spotem wielkanocnym Morawieckiego

"Życzenia" premiera Morawieckiego nie spodobały się Polakom.
"Życzenia" premiera Morawieckiego nie spodobały się Polakom. Zrzut ekranu z YouTube.com / KPRM
Wielkanocny spot Mateusza Morawieckiego spotkał się z ogromnym oburzeniem w sieci. Nie ma się co dziwić, w końcu większość nagrania to wychwalanie tzw. piątki Kaczyńskiego, a tylko na końcu słyszymy premiera, który składa krótkie życzenia. Wśród oburzonych znalazł się jezuita o. Grzegorz Kramer, który w gorzkich słowach podsumował filmik.


"Wielkanoc ma nic wspólnego z programem wyborczym. A ten film jest programem wyborczym. Dlaczego Państwo nie szanujecie największych świętości?" – pyta na Twitterze o. Grzegorz Kramer, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Opolu. Widać, że upolityczniona wersja życzeń KPRM, która jest de facto wychwalaniem tzw. piątki Kaczyńskiego, wyraźnie go zniesmaczyła. Jednak duchowny z Opola nie był jedynym, któremu nie przypadł do gustu wielkanocno-kampanijny spot."To jednak niestosowne, że zamiast życzeń złożonych na święta, de facto dostaliśmy od rządu wyborczy spot" – napisał na Twitterze dziennikarz Tomasz Kuzia. "Nawet komunistyczne filmiki nie były tak łopatologiczne"; "Nie szło zrobić normalnych życzeń, bez tej waszej tępej propagandy?", "Piękny, wielkanocny stół. Mogę tylko powiedzieć: mój stół jest ubogi, nie stać mnie" – tak komentowali "życzenia" Mateusza Morawieckiego inni użytkownicy Twittera.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki