Mieliście nadzieję, że Trump nie wie o fali antysemityzmu w Polsce? Już donosi o tym "Stars & Stripes"

Dziennik wydawany przez Pentagon napisał o festiwalu antysemityzmu w Polsce po życzeniach Georgette Mosbacher dla społeczności żydowskiej z okazji święta Pesach.
Dziennik wydawany przez Pentagon napisał o festiwalu antysemityzmu w Polsce po życzeniach Georgette Mosbacher dla społeczności żydowskiej z okazji święta Pesach. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
W piątek ambasadorka USA w Polsce Georgette Mosbacher złożyła społeczności żydowskiej życzenia z okazji Pesach, za co Polacy urządzili jej festiwal antysemityzmu. Teraz o tych oburzających wydarzeniach donoszą już nie tylko słynne amerykańskie media, ale także pismo wydawane przez władzę dla wojskowych i urzędników.


"Ambasadorka USA została oskarżona o obrażanie Polski z powodu jej tweeta z okazji święta Pesach" – podał "Stars and Stripes", czyli dziennik wydawany przez sam Pentagon. W materialne zwrócono uwagę, że Polacy mieli do Georgette Mosbacher pretensję o to, iż odnotowała żydowskie święto w kraju, gdzie dominuje katolicka większość. Przypomnijmy, ambasadorka USA w Polsce złożyła życzenia społeczności żydowskiej z okazji święta Pesach, które rozpoczynało się w piątek. To najważniejsza uroczystość w kalendarzu judaizmu, podczas której wspomina się wyzwolenie Izraelitów z niewoli egipskiej.

Wśród prawie tysiąca komentarzy, które Polacy zostawili pod jej tweetem dominowały antysemickie i ksenofobiczne ataki lub zwyczajne obelgi. Swoje trzy grosze dołożyła Krystyna Pawłowicz. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości nazwała tweeta Mosbacher "prowokacją". Natomiast skrajnie prawicowy działacz Robert Bąkiewicz, który organizuje coroczny "Marsz Niepodległości", oznajmił, iż "Chrystus umarł i zmartwychwstał także dla was, pogan i zdradzieckich Żydów". Na to także wymownie zwrócono uwagę w "Stars and Stripes".

źródło: "Stars & Stripes"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Dwóch facetów z komputerem zawstydziło sondażownie. Sztuczna inteligencja przewidziała wynik wyborów

DZIEJE SIĘ

0 0"Gwarantuję, że idę do Sejmu". To on miał oddać mandat Piotrowiczowi
0 0Piotrowicz jednak nie trafi do Sejmu! PiS ucina spekulacje

POZNAJ DADHERO.PL

0 0Netflix grozi palcem – ta zapowiedź może oznaczać zmianę zasad na jakich korzystasz z serwisu
DADHERO.PL 0 0"Nie jestem Tonym Hawkiem..." Adam Malita, pionier deskorolki w Polsce, o sporcie i ojcostwie
0 0"World of Fire" z Wichłacz i Kotem. Serial BBC pokazuje wojenny koszmar nie tylko Polaków
WYWIAD 0 0Mierzy 122 cm i znacie ją z "Mam talent". Opowiada, dlaczego w "Na Wspólnej" nie ma niskorosłych