"Wśród skazujących Jezusa na krzyż są osoby popierające LGBT". Ksiądz Chyła znowu wywołał burzę

Ks. Janusz Chyła wywołał burzę swoim wpisem na Twitterze. Uderzył m.in. w popierających in vitro.
Ks. Janusz Chyła wywołał burzę swoim wpisem na Twitterze. Uderzył m.in. w popierających in vitro. Fot. Twitter.com / Ksiądz Janusz Chyła
W czasie świąt duchowni lubią wzmocnić przekaz i odważniej głosić własne tezy. Ksiądz Janusz Chyła, proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach, postanowił uderzyć we wszystkich, którzy popierają aborcję, in vitro i społeczność LGBT.


Ksiądz Janusz Chyła konto na Twitterze założył kilka lat temu, by głosić ewangelię. Jego wpisy dotyczą jednak nie tylko Słowa Bożego, a również osobistych poglądów, których duchowny nie boi się wygłaszać. Przy okazji świąt ksiądz wywołał burzę jednym ze swoich postów.

"W gronie skazujących Jezusa na krzyż są m.in. osoby, które w Wielką Sobotę były w kościele ze święconką, a popierają aborcję, in vitro, LGBT" – stwierdził ksiądz Chyła.

Duchowny jeszcze dodał kilka słów od siebie w kolejnym wpisie. "Oczywiście jest także drugi aspekt. Jezus z miłości do Ciebie i do mnie oraz każdego kto Go skazuje, oddaje życie. Celem jest nasze zbawienie. Nawrócenie oznacza, że otwieramy się na łaskę" – wyjaśnił.

W czasie świąt głośno stało się również o homilii, którą w niedzielę wygłosił metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź. Hierarcha w mocnych słowach skrytykował opozycję, samorządy, osoby LGBTQ i nauczycieli. Przedstawił też jasne stanowisko wobec planów ograniczenia iliczby godzin katechezy w szkołach.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...