Horror w Suwałkach. 14-latka urodziła, a 16-latek jest podejrzany o zakopanie zwłok noworodka

Policja znalazła zwłoki noworodka. Prokuratura uważa, że ojcem dziecka jest 16-latek. Matka ma 14 lat.
Policja znalazła zwłoki noworodka. Prokuratura uważa, że ojcem dziecka jest 16-latek. Matka ma 14 lat. Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta
Prokuratura Rejonowa w Suwałkach postawiła zarzut zbezczeszczenia zwłok 16-latkowi. Chłopak miał zakopać w pobliżu domu zwłoki noworodka. Matka dziecka kilka dni wcześniej trafiła do szpitala, dziewczyna ma 14 lat – podaje RMF FM.


Tydzień temu 14-latka trafiła do szpitala w Suwałkach z silnymi bólami brzucha. Lekarze stwierdzili, że dziewczyna niedługo wcześniej urodziła dziecko. Z miejsca poinformowano o zdarzeniu policję. Ta rozpoczęła poszukiwania dziecka.

Zwłoki noworodka znaleziono w czwartek. Dziecko było zakopane w pobliżu domu, w którym mieszkała 14-latka, na sąsiedniej opuszczonej posesji. Policja ustaliła, że prawdopodobnie zakopał je 16-latek, przypuszczalnie ojciec dziecka. Chłopakowi postawiono zarzut zbezczeszczenia zwłok, za co grozi do 2 lat więzienia. To nie wszystko, musi liczyć się także z karą za obcowanie cielesne z nieletnią poniżej 15. roku życia.

Prokuratura ustaliła, że dziecko urodziło się żywe. Nie wiadomo, czy zmarło później, a jeśli tak, czy zgon był z przyczyn naturalnych. Na razie nie można bowiem wykluczyć żadnej opcji, także tej, że noworodek został zakopany żywcem.

To kolejna sytuacja, która pokazuje, że poziom edukacji seksualnej w polskich szkołach jest na żenująco niskim poziomie. Na początku roku w Chojnicach dziecko urodziła... 13-latka. Ojcem dziecka jest prawdopodobnie 19-latek, z którym dziewczyna miała spotykać się od dłuższego czasu. Śledczy prowadzą w tej sprawie postępowanie dotyczące obcowania płciowego z małoletnią poniżej 15. roku życia. Przestępstwo to jest zagrożone karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.


Źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

NIE TYLKO POLITYKA

WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
WYBORY 2019 0 0"Wyborcza": opozycja ma szansę odsunąć PiS od władzy. Jest nowy sondaż

MOTO

0 0Niektórzy wysiadali, bo już nie mieli siły. To najlepsze szkolenie samochodowe w Polsce
0 0Znalazłeś korzystniejsze ubezpieczenie OC? Oto jak bez problemów zmienić firmę ubezpieczeniową
0 0Krótka ławka PiS. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Władza tworzy nam nowy styl życia". Raczek o skandalu z filmem, który przeszkadza PiS-owi
FELIETON 0 0Krucjata krzyżowa Prezesa Kaczyńskiego. Wiem, dlaczego to robi