Jest odpowiedź rządu na film Sekielskiego. Ziobro powołał specjalny zespół

Zbigniew Ziobro powoła specjalny zespół po emisji filmu Sekielskiego.
Zbigniew Ziobro powoła specjalny zespół po emisji filmu Sekielskiego. Fot. Jan Rusek / Agencja Gazeta
Film Tomasza Sekielskiego obejrzało juz ponad 7 milionów Polaków. Chyba taka liczba była potrzebna, żeby rząd zajął w tej sprawie odpowiedzialne stanowisko. Zrobił to jako pierwszy Zbigniew Ziobro, który zapowiedział powołanie specjalnej komisji ds. wydarzeń, które ukazane zostały w filmie "Tylko nie mów nikomu".


Informację o powołaniu specjalnej komisji ds. przypadków pedofilii pokazanych w filmie Tomasza Sekielskiego podała Prokuratura Krajowa. Zbigniew Ziobro jest jak na razie jedynym z polityków związanych z obozem rządzącym, który tak konkretnie podszedł do przykładów pedofilii wśród duchownych, jakie przedstawiono w filmie "Tylko nie mów nikomu".Przypomnijmy, że Jacek Saryusz-Wolski stwierdził, że "problem pedofilii jest marginalny i to temat zastępczy opozycji", a Zbigniew Gryglas bez pardonu porównał film Sekielskiego do "Mein Kampf".

Tymczasem do autorów filmu docierają coraz to nowe opisy przypadków molestowania przez duchownych. Mówi o tym Marek Sekielski, brat Tomasza Sekielskiego w rozmowie z Anną Dryjańską z naTemat.pl.

– Nie ogarniam tego, co się dzieje w social mediach. Dostaję setki wiadomości od ludzi, których nie znam lub z którymi nie widziałem się od dzieciństwa. Dziękują za film lub chcą się podzielić własnymi doświadczeniami przemocy seksualnej ze strony księży. Wielu zaznacza, że mówi o tym po raz pierwszy – przyznaje producent dokumentu "Tylko nie mów nikomu".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik
0 0Żenujący brak podstawowej wiedzy. Kandydatka PiS dała popis w radiu
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
FELIETON 0 0Krucjata krzyżowa Prezesa Kaczyńskiego. Wiem, dlaczego to robi