Radny z Buska-Zdroju usłyszał zarzuty. Prokuratura chce go aresztować za atak na policjanta z nożem

Do napaści doszło w sobotę w województwie świętokrzyskim.
Do napaści doszło w sobotę w województwie świętokrzyskim. Fot. YouTube.com / Krystian Jaskulski
Prokuratura wniosła do sądu o areszt dla radnego Łukasza Sz., odpowiedzialnego za dźgnięcie nożem w sobotę przed lokalnym sklepem w Busku-Zdroju funkcjonariusza policji. Mężczyźnie grozi dożywocie.


– Z wnioskiem o tymczasowy areszt wobec 33-latka z Buska-Zdroju podejrzanego m.in. o usiłowanie zabójstwa policjanta oraz 37-latka podejrzanego o kierowanie gróźb wystąpiła do sądu miejscowa prokuratura – poinformował Daniel Prokopowicz, rzecznik prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Mężczyzna usłyszał w niedzielę dwa zarzuty. Pierwszy z zarzutów dotyczy usiłowania zabójstwa policjanta i dokonania czynnej napaści na niego, a także wywierania wpływu na czynności służbowe i spowodowania na jego ciele obrażeń. Drugi zaś ma związek ze znieważeniem innego funkcjonariusza. 33-latek nie przyznał się do zarzucanych mu czynów – skorzystał z prawa do odmowy składania zeznań.

Prokuratura złożyła także wniosek wobec drugiego z zatrzymanych mężczyzn 37-letniego Łukasza W. z Kielc, którego podejrzewa się o grożenie klientce sklepu. On również nie przyznał się do winy i odmówił składania zeznań.Do dramatycznego zdarzenia w Busku-Zdroju doszło w sobotę przed jednym z miejscowych sklepów. Podczas interwencji dwóch policjantów zostało zaatakowanych – jeden z nich został dwukrotnie dźgnięty nożem, drugi zaś w wyniku ataku skończył z rozciętą ręką. Napaści dokonał 33-letni radny, którego wybrano na pierwszą kadencję w ostatnich wyborach. Nożownik został obezwładniony dzięki pomocy świadków.


Policja zatrzymała obu mężczyzn. U 37-latka wykryto w organizmie 1,6 promila alkoholu. Radny był trzeźwy. W internecie pojawiło się nagranie z miejsca zdarzenia.


źródło: Polsat News
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem

TYLKO W NATEMAT

0 0"Znajomi mi wyjaśnili". Kaczyński popłynął mówiąc o dzieciach – lekarka obala jego teorię
0 0Kaczyński cieszy się, że gonimy Niemców. Ale powołuje się na raport, którego nie zrozumiał
0 0Borys Szyc wspaniały, tylko film słaby. Widziałem "Piłsudskiego" i czuję się znieważony
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców